Komputer zawiesza się / gra laguje (fpsy)


(mashade) #1

Witam.  Mam mały problem gdy gram w gry typu lol, cs:go itp. komputer potrafi się zawiesić. Mój problem przedstawię na przykładzie gry League of Legends. Gdy pojawi się okno ładowania postaci albo w trakcie rozgrywki komputer zawiesza się “na amen” porostu komputer nie reaguje jest freez ekranu nic nie można zrobić. Jedyna opcja to wyłączenie laptopa przytrzymując klawisz wł/wył. Jednak gdy komputer nie zawiesi się w pierwszych “etapach” to fps’y wahają się w granicach 55-61 fps (na minimalnych ustawieniach graf.), a sam bohater tak jakby drga podczas poruszania się. Jednak zauważyłem “dziwną przypadłość” mojego komputera, mianowicie gdy w trakcie gry pojawi się jakiś komunikat systemowy, ustawie aby menedżer zadań podczas gry był “ZAWSZE NA WIEZCHU” to fpsy sięgają około 140-180 (zależy jakie ustawienia gry) no po prostu gra działa płynnie.

Dodam, że grę odinstalowywałem, ponownie instalowałem na dysku D i C, czyściłem Ccleanerem, pisałem do suportu gry, ale nic na razie nie pomogło.

 

  1. https://youtu.be/Ulvim-u69OM  - – bez niczego w tle/na wierzchu podczas gry

  2. https://youtu.be/chPaVVyeCPw  – z otworzonym “na wierzchu” menedżerem zadań (nie widać bo nagrywało scene z gry wyłącznie)

 

 

Windows 10 Intel Core i5-5200u CPU @ 2,20GHz up to 2,7GHz, 8GB RAM, Intel HD Graphis 5500 / NVIDIA GEFORCE 920M.

 

PS. Gra działała na klipach w fullscreenie, na “w oknie” działa płynnie i bez lagów ale wiadomo lepiej na fullscreenie bez żadnych obramówek itp.


(silvver) #2

Zaktualizuj sterowniki do grafiki (i do reszty, np dźwięku czy chipsetu). Wywal geforce experiance i wtedy spróbuj (często robi problemy)

 

Sprawdź czy normalnie ci chodzi na zintegrowanej, czy tylko się wiesza  na dedykowanej. Temperatury w porządku? Profil zasilania wysoka wydajność? 


(mashade) #3

Temperatury wporządku i tak wysoka wydajność

Oprócz tego chipsetu te dwa nizej też aktualizować bo jak aktualizowałem za pomocą menedżera to komp mi się nie chciał az odpaalic i błąd na niebieskim tle się pojawił ;p i musiałem mini formata robic znaczy przywracanie ustawien do poczatkowych

xaxax.jpg


(Veteranus) #4

Nie aktualizuj device managerem. Ściągnij ze strony producenta. Do intela: https://downloadcenter.intel.com/download/26228/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-10-and-Windows-7-8-1-15-40-. Do GeForca: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/112007/pl (zakładam że masz wersję 64-bit)


(mashade) #5

No kurde teraz kolejny błąd próbie dołączenia do rozgrywki / ładowania postaci występuje błąd: League of Legends.exe - błąd aplikacji.
“Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). Kliknij Ok aby zakonczyc…”
znowu musze formatować kompa?,no nieeee. Czy da rady jakoś to naprawić.


(Veteranus) #6

Przywróć komputer do stanu sprzed instalacji sterowników. Winny może być proces svhost.exe. Zakończ ten proces, a jeżeli będzie problem z zakończeniem wyłącz aktualizacje.


(mashade) #7

Dobra do zamknięcia co do błędu z niewłaściwym uruchomieniem to pomogło mi http://www.mediafire.com/file/97erhoox4d3zabq/aio210.zip a co do dziwnej sytuacji z lagami/fpsami to format lapka i aktualizacja sterowników grafy od intela/GeForce’a i reszty.