Komputer Zawiesza Się Losowo

Tak więc problem wygląda tak, że od czasu do czasu komputer losowo się zawiesza nie działa wtedy nic, w słuchawkach leci ciągle jeden dzwięk, a na ekranie zostaje zamrożony obraz jedyne co pomaga to reset. Na początku myślałem, że to problem z dyskiem bo prawie cały czas miał 100% ale po wymianie problem znowu się pojawia.

Frst: http://wklej.org/id/3047720/
Frst dodatkowy: http://wklej.org/id/3047721/

Zrobiłem test RAMu memtestem ale nic nie wykrył.

Miałem tak samo w jednym PC, objawy identyczne. Powodem była uszkodzona płyta główna - wymiana na nową rozwiązała problem.
W moim przypadku była to płyta Asus P5KC, jeśli Twoja to ta sama możliwe że są one jakieś felerne.

Dzięki za odpowiedź, sam bym o tym nie pomyślał. Potem zobaczę i dam znać jak nie zapomnę.

Nie zmienia to faktu że najlepiej sprawdzić wszystko po kolei czyli obciążyć procesor, sprawdzić ramy, grafikę i zasilacz.
Co do zasilacza dodam że niewiele serwisów posiada tester zasilaczy przynajmniej w moim mieście. Jeśli wszystko jest sprawne to wymiana płyty głównej. Początkowo też w to nie wierzyłem i wymieniłem płytę tak, a nóż się uda, no i się udało, ale do końca nie byłem pewny czy to to.
W ogóle problem jest dziwny bo w sumie nie pasuje usterka żadnego podzespołu, jedyne co to płyta główna łączy w sobie wszystko (dźwięk, obraz, procesor, dysk), ale objaw bardzo nietypowy jak na płytę główną - przynajmniej dla mnie.
Gdyby był to uszkodzony, ram lub dysk to pewnie byłby blue screeny, karta graficzna to byś miał spadki fps albo brak obrazu, procesor - pewnie nie włączyłby się komputer. Zostaje jedynie płyta główna.

Teraz mi się przypomniało że u mnie dodatkowo podczas takiego freeza dysk też jakby zamrażało i cały czas działał. Dioda paliła się bez przerwy.

1 polubienie