Komputer zawiesza się mimo reinstalacji systemu

Problem z zawieszaniem pojawił się mniej-więcej miesiąc-dwa temu. Nie ma znaczenia czy gram, czy “chodzę po internecie”, czy komputer jest nieużywany - problem wciąż występuje. Próbowałam nawet reinstalować system - nic to nie dało. Oprócz zawieszania się, komputer przy włączaniu wyraźnie zwolnił - 2 min na “zapraszamy”, 2 minuty czarnego ekranu + myszka, 2 minuty zanim wszystko się wczyta czyt. ikony + programy startowe i będzie można cokolwiek zrobić (zakładka uruchamianie w msconfig możliwie maksymalnie odznaczona). HD Tune nie wykazuje żadnych bad sectorów.

Konfiguracja :

Intel Xeon X3440

Płyta główna MSI P55-GD65 MOA

Karta graficzna MSI Radeon HD 6950 Twin Frozr II

Dysk Samsung F3 500GB

2x2GB Goodram Play 1600MHZ CL8

Zasilacz Seasonic M12II-620W

Ślicznie proszę o pomoc, bo szczerze mówiąc nie wiem już co z tym “fantem” zrobić. :frowning:

PS. Dodam, że zawiesza się nawet ok 4 razy dziennie (nie jest to chwilowe, muszę po tym restartować komputer), przy tym zacina się również dźwięk. Komputer zostawiam włączony praktycznie codziennie w nocy - czy może mieć to jakieś znaczenie?

Daj fotki z zakładki Health, Benchmark z HDTUNE.

Zobacz też w menadżerze zadań czy nie ma jakichś zbędnych procesów - podaj też aktualne zużycie CPU.

Podaj też temperatury - sprawdź je programem Everest - chociaż wątpię że to może być problem z temperaturami.

Bench - http://i.imgur.com/7UZQI.png

Health - http://i.imgur.com/0kBcx.png http://i.imgur.com/nVCEE.png

Użycie CPU oscyluje w granicach 0-5%

Temperatury raczej też w normie H51ZJ.png

Podobna sytuacja była u mnie. W moim przypadku probelm powodował najnowszy Avast. Dodatkowo w podglądzie zdarzeń miałem mnóstwo błędów takich jak: “sterownik wykrył błąd kontrolera na device harddisk0 d” lub/i “Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device0”. Jak go usuąłem problem całkowicie znikł. Warto również zainstalować najnowsze sterowniki chipsetu płyty głównej. Też popatrz czy w podglądzie zdarzeń nie wytępuą jakieś błędy.

Wcześniej miałam Noda, teraz dałam szanse antywirusowi microsoftu - security essentials. Sterowniki najnowsze. Jak patrze w podglądzie zdarzeń to : krytyczne - restartowanie komputera, błędy - również restartowanie komputera, pojedyncze nie związane z w/w problemem oraz te, po zrestartowaniu komputera.

O Ty niedobry! :stuck_out_tongue: nieładnie tak nagle edytować! :wink: hmm… raczej nic takiego/podobnego nie ma.

Hmm… w sumie przed pierwszą dziś zwiechą wystąpiły błędy :

2x “Ciągi wydajności w wartości rejestru wydajności są uszkodzone, kiedy proces wykonuje następującą operację na dostawcy licznika rozszerzeń: Performance. Wartość BaseIndex z rejestru wydajności to pierwszy wpis DWORD w sekcji danych Data, wartość LastCounter to drugi wpis DWORD, a wartość LastHelp to trzeci wpis DWORD w sekcji Data.”

oraz "Nie można usunąć z pamięci ciągów licznika wydajności dla usługi WmiApRpl (WmiApRpl). Pierwszy wpis DWORD w sekcji danych (Data) zawiera kod błędu.’

Jednak przed drugą zwiechą nic takiego nie bylo… Oba błędy występowały dziś już wielokrotnie.

Najlepiej gdybyś zrobił format partycji systemowej. Reinstalacja nie zawsze pomaga. Z tych błędów może wynikać, że coś nie tak jest z rejestrem systemu, ale całkowitej pewności nie mam.

Z tego co widzę Migea jest kobietą :smiley:

Jakieś postępy dotyczące problemu są?