Komputer zawiesza się na 3-5s podczas gry (nowy system)

Witam posiadam Windows 10, od 3 tygodni na nowo instalowany.

Zainstalowałem tydzień temu Wiedźmina 3, zauważyłem zawieszanie się komputera, nie spowodowane wysoką grafiką kiedy gra jest uruchomiona jak wspomniałem ścina nawet przy najniższej grafice jaka tylko możliwa, więc pixelowo w Wiedźminie a nadal co jakiś czas występuję dziwne zacięcie się komputera na około 3-5s, widoczne niezależnie czy gra działa w tle czy jest zminimalizowana i np. ogląda się youtube.

 

Sterowniki do karty graficznej najnowsze, temperatura komputera w granicach 50C, a ważniejsze CPU na uber grafice max 60C, GPU 60-70C.

 

 

Jeśli macie jakieś pomysłu lub ktoś doznał podobnego problemu nie koniecznie na Win10 proszę pisać.

A co na ten temat mówi podgląd zdarzeń systemowych ?

Nie podałeś parametrów swojego PC, a powód ścinania może być bardzo prosty…

Zbyt mała ilość pamięci RAM (dotyczy również VRAM) lub niewystarczająca wydajność CPU/GPU.

Po kilku takich błędach w podglądzie zdarzeń, nie są uważane za błędy, Krytyczne, ostrzeżenia itd. przynajmniej żadne zdarzenia nie dochodziły w ostatniej godzinie i w tym czasie w którym grałem lu  pisałem posta ponieważ i teraz mi zacina mimo iż zminimalizowana gra jest.

 

Mała informacja jeszcze, w czasie tego zawieszenia, zacięcia się w Wiedzminie 3  i np. słuchania muzyki lub słuchania youtuba z jednoczesnym graniem przy wystąpieniu zawieszenia na 3-5s sprawa że głos z yt lub muzyka z komputera się zawiesza lecz dźwięk w grze nadal działa więc słychać np. rozmowę lecz same postacie są zawieszone co skutkuje tym że po ustąpieniu zawieszenia postacie zazwyczaj udają mimów przez czas rozmowy która powinna się odbyć lecz, odbył się tylko dźwięk.

 

Więc sam nie wiem może coś z kompem może coś z grą trudno mi ocenić to już tydzień się z tym bawię po średnio 1h dziennie…

 

PS: Sadaj Kiedyś grałem już w W3 i nie miałem tego typu problemów lecz to również było na poprzednim Windowsie i jakiś rok temu, więc teoretycznie wiele mogło się zmienić z kompem w środku (tego co nie widać gołym okiem) lecz sam wątpię by coś mu odwalało, również dzieję się co dzieje i nie jest to normalne gdy szukam podobnych przypadków po sieci, nic nie znajdując pomocnego.

 

 

 

 Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 10586) (10586.th2_release_sec.160527-1834)
                 Language: Polish (Regional Setting: Polish)
      System Manufacturer: To Be Filled By O.E.M.
             System Model: To Be Filled By O.E.M.
                     BIOS: P1.40
                Processor: Intel® Pentium® CPU G3220 @ 3.00GHz (2 CPUs), ~3.0GHz
                   Memory: 8192MB RAM
      Available OS Memory: 8132MB RAM
                Page File: 8404MB used, 1372MB available
              Windows Dir: C:\Windows
          DirectX Version: 12
      DX Setup Parameters: Not found
         User DPI Setting: Using System DPI
       System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
          DWM DPI Scaling: Disabled
                 Miracast: Available, with HDCP
Microsoft Graphics Hybrid: Not Supported
           DxDiag Version: 10.00.10586.0000 64bit Unicode

 

Card name: AMD Radeon HD 7700 Series
       Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
          Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x683D)
           DAC type: Internal DAC(400MHz)
        Device Type: Full Device
         Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_683D&SUBSYS_32331682&REV_00
     Display Memory: 5072 MB
   Dedicated Memory: 1006 MB
      Shared Memory: 4065 MB
       Current Mode: 1440 x 900 (32 bit) (60Hz)
       Monitor Name: SyncMaster T190/T190G(Digital)
      Monitor Model: SyncMaster
         Monitor Id: SAM03E1
        Native Mode: 1440 x 900§ (59.887Hz)

 

 

 

 

 skopiowane i wklejone

 

 

Biorąc pod uwagę konfigurację komputera - to raczej prawie normalny objaw (pamiętaj, że program działający w tle - nadal zajmuje pamięć i czas procesora - a twoje specyfikacja jest bardzo podstawowa w przypadku Wiedźmina - w zasadzie ratuje ją tylko niska rozdzielczość monitora).

No właśnie specyfikacja na granicy minimalnych wymagań i mało pamięci zarówno na gpu jak i na płycie.

 

8GB do grania w nowe gry może wystarczyć pod warunkiem że masz czyściutki system bez zbędnych programów w tle, wystarczy że zostawisz sobie w tle jakąś zasobożerną aplikację np. chrome i otwarte kilka kart i już pamięci może brakować.

Zbyt słaby procesor.

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/556/? <- spróbuj, na G3420 znajomego problem został rozwiązany dzięki temu programowi. Objawy były identyczne przy Wiedźmonie.

Next dzięki za info, niestety dopiero w środę lub czwartek będę mógł zobaczyć czy coś poskutkuje w tej chwili w domu mnie nie ma, pozdro.

Dzięki jeszcze raz neXt___ program działa, gra nic już nie zacina co jakiś czas, można się cieszyć grą w pełni ^^