Komputer zawiesza się na ekranie startowym

Witam! Mam pewien problem otóż komputer zatrzymał się na logo Windows XP i nie mogę nic robić tylko ruszać myszką. Restart nic nie dał. Niestety nie mam płytko z windowsem. Proszę o szybką pomoc

 “…komputer zatrzymał się na logo Windows XP i nie mogę nic robić tylko ruszać myszką.”

Już się oto pytałeś,  tylko nie poczekałeś na odpowiedź

 

Jeżeli nie można uruchomić w trybie awaryjnym, to bez płyty nic nie zrobisz.

Pomyślałem, że może to być po części zejście z tematu dlatego utworzyłem nowy. Poza tym trochę się wystraszyłem, że będzie potrzeba przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych. Wszedłem w tryb awaryjny i jest tu opcja ‘Ostatnia znana dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)’. Czy czytając to mam rozumieć, że jeśli uruchamiałem komputer 24h temu to wszystkie ustawienia itp cofnę o 24 godziny, tak? Prosiłbym o pomoc.

@Atis a z opcją “Ostatnia znana dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)” cofne to do ostatniego uruchomienia, które miało miejsce 24h temu?

Ta opcja korzysta z punktów przywracania, a ty masz tylko dwa:

 

Jak przywrócić system do 11-10-2016 12:22:56? 

W ogóle co zrobiłeś, że nie można normalnie uruchomić?

Przecież w trybie awaryjnym można normalnie uruchomić przywracanie systemu.

Na początku wykonałem ten fixlist wrzucając go obok ikonki FRST i kliknąłem napraw. Kolejno włączyłem CCleaner i miałem ponad 300 błędów w rejestrze, większość z windowsem, więc wyczyściłem to. Potem League Of Legends pobrałem. Lol nie działał z Avastem, więc postanowiłem wyłączyć go na 1 godzine i zagrać sobie z myślą, że potem go dodam do zapory czy coś by działał z antywirusem. Podczas ładowania gry w League Of Legends pojawił się całkowicie czarny ekran i nic się nie dało zrobić, więc zresetowałem komputer i stanąłem już przy logo windowsa xp.

Nawet wchodząc w trybie awaryjnym staje przy ekranie startowym.

Jeżeli ostatnia dobra konfiguracja nie pomogła, to nie naprawisz tego bez płyty.

Po naprawie za pomocą Fixlist system się uruchomił, więc to nie mogło być przyczyną problemu.

Może CCleaner w jakiś sposób uszkodził rejestr.

Za kilka dni przyjdzie drugi komputer to sobie poprzekładam te lepsze części by lepiej chodził. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli przełożę dysk z tego komputera co przyjdzie do mojego aktualnego to czy problem zniknie? 

Nie ustąpi, a poza tym inny sprzęt wymaga innych sterowników, więc wątpliwe żeby taki system działał prawidłowo.

W tamtym jest coś z płytą główną nie tak. Planuję wymienić płytę główną jeśli sie da. 

Co musiałbym przełożyć z kompa co przyjdzie do aktualnego by ten działał? W tym co przyjdzie Dysk C i reszta jest poformatowane. Windows XP jest wgrany na tym Dysku C w kompie co przyjdzie. Poza windowsem chyba sterowników nie ma wgranych. 

@Atis co oznacza komenda chkdsk c: /f? Gdzie ją mogę wpisać?

Nie wpiszesz skoro nie możesz uruchomić systemu w żadnym trybie i nie masz płyty.

http://traxter-online.net/naprawa-bledow-na-dysku-za-pomoca-programu-check-disk/

@Atis Nagram jutro wideo z uruchamiania tego wszystkiego. Pracujesz gdzieś jako informatyk? Daj jakieś namiary czy coś jak możesz na PW. 

Po co wideo? Bez płyty tego nie naprawisz.

Chkdsk możesz ostatecznie wykonać za pomocą Hiren’s BootCD uruchomiony z pendrive :

https://forum.dobreprogramy.pl/blue-screen-win-xp-496405t/?do=findComment&comment=3157293

 

@Atis Żeby było zabawnie to mam skaner płyt zepsuty. O rany rany… Amba Fatima