Komputer zawiesza się na ekranie startowym

(Matik15) #1

Witam! Mam pewien problem otóż komputer zatrzymał się na logo Windows XP i nie mogę nic robić tylko ruszać myszką. Restart nic nie dał. Niestety nie mam płytko z windowsem. Proszę o szybką pomoc

(zbigg47) #2

“…komputer zatrzymał się na logo Windows XP i nie mogę nic robić tylko ruszać myszką.”

Już się oto pytałeś,  tylko nie poczekałeś na odpowiedź

(Atis) #3

Jeżeli nie można uruchomić w trybie awaryjnym, to bez płyty nic nie zrobisz.

(Matik15) #4

Pomyślałem, że może to być po części zejście z tematu dlatego utworzyłem nowy. Poza tym trochę się wystraszyłem, że będzie potrzeba przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych. Wszedłem w tryb awaryjny i jest tu opcja ‘Ostatnia znana dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)’. Czy czytając to mam rozumieć, że jeśli uruchamiałem komputer 24h temu to wszystkie ustawienia itp cofnę o 24 godziny, tak? Prosiłbym o pomoc.

@Atis a z opcją “Ostatnia znana dobra konfiguracja (ostatnie działające ustawienia)” cofne to do ostatniego uruchomienia, które miało miejsce 24h temu?

(Atis) #5

Ta opcja korzysta z punktów przywracania, a ty masz tylko dwa:

(Matik15) #6

Jak przywrócić system do 11-10-2016 12:22:56? 

(Atis) #7

W ogóle co zrobiłeś, że nie można normalnie uruchomić?

Przecież w trybie awaryjnym można normalnie uruchomić przywracanie systemu.

(Matik15) #8

Na początku wykonałem ten fixlist wrzucając go obok ikonki FRST i kliknąłem napraw. Kolejno włączyłem CCleaner i miałem ponad 300 błędów w rejestrze, większość z windowsem, więc wyczyściłem to. Potem League Of Legends pobrałem. Lol nie działał z Avastem, więc postanowiłem wyłączyć go na 1 godzine i zagrać sobie z myślą, że potem go dodam do zapory czy coś by działał z antywirusem. Podczas ładowania gry w League Of Legends pojawił się całkowicie czarny ekran i nic się nie dało zrobić, więc zresetowałem komputer i stanąłem już przy logo windowsa xp.

Nawet wchodząc w trybie awaryjnym staje przy ekranie startowym.

(Atis) #9

Jeżeli ostatnia dobra konfiguracja nie pomogła, to nie naprawisz tego bez płyty.

Po naprawie za pomocą Fixlist system się uruchomił, więc to nie mogło być przyczyną problemu.

Może CCleaner w jakiś sposób uszkodził rejestr.

(Matik15) #10

Za kilka dni przyjdzie drugi komputer to sobie poprzekładam te lepsze części by lepiej chodził. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli przełożę dysk z tego komputera co przyjdzie do mojego aktualnego to czy problem zniknie? 

(Atis) #11

Nie ustąpi, a poza tym inny sprzęt wymaga innych sterowników, więc wątpliwe żeby taki system działał prawidłowo.

(Matik15) #12

W tamtym jest coś z płytą główną nie tak. Planuję wymienić płytę główną jeśli sie da. 

Co musiałbym przełożyć z kompa co przyjdzie do aktualnego by ten działał? W tym co przyjdzie Dysk C i reszta jest poformatowane. Windows XP jest wgrany na tym Dysku C w kompie co przyjdzie. Poza windowsem chyba sterowników nie ma wgranych. 

(Matik15) #13

@Atis co oznacza komenda chkdsk c: /f? Gdzie ją mogę wpisać?

(Atis) #14

Nie wpiszesz skoro nie możesz uruchomić systemu w żadnym trybie i nie masz płyty.

http://traxter-online.net/naprawa-bledow-na-dysku-za-pomoca-programu-check-disk/

(Matik15) #15

@Atis Nagram jutro wideo z uruchamiania tego wszystkiego. Pracujesz gdzieś jako informatyk? Daj jakieś namiary czy coś jak możesz na PW. 

(Atis) #16

Po co wideo? Bez płyty tego nie naprawisz.

Chkdsk możesz ostatecznie wykonać za pomocą Hiren’s BootCD uruchomiony z pendrive :

https://forum.dobreprogramy.pl/blue-screen-win-xp-496405t/?do=findComment&comment=3157293

(Matik15) #17

@Atis Żeby było zabawnie to mam skaner płyt zepsuty. O rany rany… Amba Fatima