Komputer zawiesza się po 30 minutach gry

Posiadam komputer bardzo kompatybilny, który po zakupie śmigał jak kombajn, teraz jest to wrak, I NIE WIEM CZEMU.

Posiadałem windows ultimate 64 bity, na którym pracowało mi się świetnie, po 3 latach komputer zaczął mi szwankować, więc zainstalowałem sobie mniej wymagający System, win7 32bit.

No, komputer chodził lepiej, lecz do poprzedniej świetnosci nadal mu było daleko, mniejsza o to, rok się z tym przemęczyłem, aż któregoś dnia zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby komputer wrócił do dawnej świetnosci,

wypiszę co i jak, aby było wiadomo, że problem nie leży w tym:

  1. Temperatury karty graficznej w normie.

  2. Zakupiony nowy zasilacz 500W firmy HEDY, identyczny jak poprzedni (nic to nie zmieniło).

  3. Zainstalowany najlżejszy możliwy system XP, service pack 3.

  4. Wszystkie sterowniki oraz akutalizacje są najnowsze jakie się da.

  5. Skanowane przez malware bytes oraz przez OTL.

  6. System posiada jedynie jedną gre (League of legends) która działa mi jakby chciała a nie mogła, nawet na najniższych detalach przy “team fightach” się zacina.

  7. Komputer nie ma ani grama kurzu.

Dodam też, że komputer włącza się natychmiastowo, ale tak jakby musiał coś włączyć, bo zanim będzie działać na coś czeka, najprostsze gry zacinają mi się kiedy w tle jest youtube lub twitch.tv,

Gra potrafi działać przez pierwsze 30 minut normalnie (jak mam szczescie) ale potem znowu spadek fps na stałe, streamy na 1080p chodzą bezbłędnie.

Zaznaczę też, że restart systemu pomaga.

Posiadam dysk lokalny D na którym trzymam dane, on również był skanowany przez malware.

BŁAGAM O POMOC, NIE DAJĘ RADY.

Zrobiłem świeży log: http://www.wklej.eu/index.php?id=43255176b5

Witaj, mi to wygląda na padający dysk twardy, jako że masz bardzo ,zawalony’’ dysk

Drive C: | 465,35 Gb Total Space | 431,40 Gb Free Space | 92,71% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 417,33 Gb Total Space | 49,36 Gb Free Space | 11,83% Space Free | Partition Type: NTFS

Zacznij od defragmentacji. W logu owszem, jest kilka mankramentów, ale nie takich aby wyprawiały takie cuda jak piszesz.

Zrób jeszcze test programem ,memtest86’’ i podaj wyniki

JuzPT ,

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Pobierz CrystalDiskInfo, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]). Zrób zrzut ekranu (prinscreen), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link.

Tutaj screen z CrystalDick

http://postimg.org/image/9ajf7zj6v/

Aktualnie robię defragmentację, za chwilę zajmę się memtest’em.

Dodam jeszcze, że posiadam problemy ze swoim napędem dvd, użyłem go przez cały okres może 5 razy, a działa tak jak by chciał a nie mógł, xp instalowałem z 30 minut,

gdzie przy napędzie taty śmigało w 5 minut.

Wypalam memtest na pendrive i co dalej? :smiley:

Parametr C7 informuje o błędach w komunikacji między dyskiem a kontrolerem.

Zmień kabel SATA i monitoruj Wartość Raw tego parametru.

Parametry 01 i C8 nie najlepiej świadczą o stanie powierzchni dysku.

monitoruj tzn? Jak sie poprawi to ma być lepiej?

Czyli w sumie problem tkwi w dysku?

Chciał bym sobie oszczędzic problemów z memtest’em

Jeśli wartość wzrośnie to znaczy że jest gorzej.

Bardzo prawdopodobne.

To tak, w sumie, polecał by Pan zakupienie nowego dysku (bo jestem tak zirytowany, że jestem w stanie), czy jednak da się z tym coś zrobić?

Czyli biorąc dysk od taty z komputera, mój powinien powrócić do dawnej świetnosci?

Dodane 23.11.2013 (So) 19:26

Wymieniłem kabel, nadal wartość jest taka sama :(.

Dodane 23.11.2013 (So) 22:57

Naprawdę nikt nie wie czy da się pomóc czy mam wymieniać dysk twardy? :frowning: