Komputer zawiesza się po dodaniu dysku

(pawelek5) #1

Witam,

Dokupiłem trzeci dysk do komputera. Wziąłem się za instalację systemu. I tutaj po załadowaniu plików ("Windows is loading files") czarny ekran. Odłączyłem 2 stare i wtedy poszło bez problemu. Po instalacji ponownie podłączyłem stare. Komputer włączył się. Nie zdążyłem wejść w Mój komputer i kompletne zawieszenie. Tylko kursor i kółko przy nim się rusza. No to restart. Zawiesza się przy logo ładowania. Odłączyłem 1 dysk i napęd - myślałem, że zasilacz nie udźwiguje. No ale dalej to samo.

No co jest?

Z góry dzięki.

Dodam, że w momencie zawieszenia dioda od HDD cały czas świeci.

(Longhorn2009) #2

Dysk pod SATA czy ATA?

(Azi) #3

Koleność wtyczek SATA też ma znaczenie, przerzuć kabel SATA na port, który pracował na "starym" systemie, podaj wynik. Oczywiście na płycie głównej.

(pawelek5) #4

SATA.

Do głowy by mi nie przyszło, że to ma jakieś znaczenie, a jednak ma, bo działa.

Ale jeżeli jest podpięte pod "Slave" to nie jest obniżony transfer w porównaniu do "Master"?

Teraz system operacyjny jest na "Dysku 2, a nie Dysku 0 - nie ma to żadnego znaczenia?

(Longhorn2009) #5

Jeśli masz dyski SATA to rodzaj wejścia, w którym będą podłączone (sata1, sata2, sata3 itd) nie ma znaczenia w kwestii wydajności. Z resztą SATA jako interfejs szeregowy nie ma oznaczeń typu master, slave. Te były w przypadku dysków ATA.

Co do tego na którym dysku jest system, to już pełna dowolność.

(falcon89) #6

Problem zapewne powoduje dysk Seagate 500GB (sprawdź swój drugi temat).

Na czas instalacji systemu zaleca się odłączenie pozostałych dysków.