Komputer zawiesza się po dodaniu dysku

Witam,

Dokupiłem trzeci dysk do komputera. Wziąłem się za instalację systemu. I tutaj po załadowaniu plików (“Windows is loading files”) czarny ekran. Odłączyłem 2 stare i wtedy poszło bez problemu. Po instalacji ponownie podłączyłem stare. Komputer włączył się. Nie zdążyłem wejść w Mój komputer i kompletne zawieszenie. Tylko kursor i kółko przy nim się rusza. No to restart. Zawiesza się przy logo ładowania. Odłączyłem 1 dysk i napęd - myślałem, że zasilacz nie udźwiguje. No ale dalej to samo.

No co jest?

 

Z góry dzięki.

 

Dodam, że w momencie zawieszenia dioda od HDD cały czas świeci.

Dysk pod SATA czy ATA?

Koleność wtyczek SATA też ma znaczenie, przerzuć kabel SATA na port, który pracował na “starym” systemie, podaj wynik. Oczywiście na płycie głównej.

SATA.

 

Do głowy by mi nie przyszło, że to ma jakieś znaczenie, a jednak ma, bo działa.

Ale jeżeli jest podpięte pod “Slave” to nie jest obniżony transfer w porównaniu do “Master”?

Teraz system operacyjny jest na "Dysku 2, a nie Dysku 0 - nie ma to żadnego znaczenia?

Jeśli masz dyski SATA to rodzaj wejścia, w którym będą podłączone (sata1, sata2, sata3 itd) nie ma znaczenia w kwestii wydajności. Z resztą SATA jako interfejs szeregowy nie ma oznaczeń typu master, slave. Te były w przypadku dysków ATA.

Co do tego na którym dysku jest system, to już pełna dowolność.

Problem zapewne powoduje dysk Seagate 500GB (sprawdź swój drugi temat).

 

Na czas instalacji systemu zaleca się odłączenie pozostałych dysków.