Komputer zawiesza się po ok 5 min

Witam. Otóż dzisiaj zaczął się problem z moim komputerem. Podczas gry nagle się zawiesił. Zresetowałem go, ale jedyne co się stało, to usłyszałem jak uruchamia się od nowa twardy dysk i nic oprócz tego. Potem musiałem poczekać jakieś 30 min i wtedy dopiero po chwili opóźnienia słychać jak reszta komputera się uruchamia i charakterystyczny dźwięk włączenia komputera. Po czym znów 5 min i znów zawieszenie. W czym to może być problem? Wcześniej takich nie miałem takich problemów. Nic w komputerze nie zmieniałem od dłuższego czasu.

Komputer:

Zasilacz - Tracer 4life 450 (tak wiem, że jest to zły zasilacz, mimo to nigdy z nim problemów nie miałem, a teraz nie mogę wymienić na inny_

Karta graficzna - Radeon 7770 Gigabyte

Procesor - Intel core 2 duo 2x2Ghz 

2Gb ram ddr2

 

Sądze, że może to być jakieś spięcie, czy coś w tym stylu. Mogę to jakoś w domu sprawdzić, bez jeżdżenia do specjalisty? 

 

Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem.

 

Edit:

Przepraszam bardzo, nie zauważyłem ,że założyłem temat w złym dziale. 

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 

Tracer to tandeta -podmień go na inny sprawdzony,i zobacz wtedy jak będzie

Po zatwierdzeniu enterem, to mi wyskakuje. Wiem neistety, że tandeta, mam zamiar go zmienić jak tylko zdobęde pieniądze na nowy zasilacz.

"Nazwa ‘T’ nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

Edit:

 

Oto obraz

Parametr

 

BC-Ilość operacji przerwanych z powodu przekroczenia czasu czekania na odpowiedź. Niezerowa nieprzetworzona wartość tego atrybutu oznacza zazwyczaj problemy z zasilaniem dysku. Mogą one być spowodowane przez zasilacz, lub skorodowane kable zasilające.

 

C7- UltraDMA CRC Error Count - Ilość błędów sumy kontronej, które zostały wykryte podczas transferu danych przez kabel sygnałowy. Jeśli nieprzetworzona wartość jest niezerowa, to zazwyczaj oznacza to problemy z kablem sygnałowym - albo jego uszkodzenie, albo nieprawidłowe podłączenie. Wymień kabelek

 

Od tego zaśilacza może się uszkodzic dysk

Jeżeli chodzi o kabel SATA to wymieniałem i jest to dalej ten sam problem. 

Jeżeli wartość  RAW jest stała, nie zwiększa  się to OK-monitoruj parametr C7

Podłącz inny sprawdzony zasilacz

Postaram się jak najszybciej. Póki co nie będę go uruchamiał, żeby nie uszkodzić go jeszcze bardziej. Dziękuje za pomoc