Komputer zawiesza się po starcie systemu - co zrobić?

Witam wszystkich. :slight_smile:

Mój problem pojawił się wczoraj podczas użytkowania PC. Podczas pracy komputer nagle się zawiesił i odmówił współpracy. Wyłączony “siłą” (czyli przyciskiem od włączania przytrzymanym parę sekund) i uruchomiony ponownie zawiesił się podczas ładowania Windows’a. Ponowny restart i - zacina się na ekranie awaryjnego uruchamiania (lista do wyboru, normalnie, awaryjnie itd.) Niewiele myśląc kompa rozkręciłem i poprzepinałem paski z jednego dysku do odtwarzacza CD z Windows’em tak, że systemowy i cd był podpięty, a dysk dodatkowy odpięty. (Na tym kompie standardowa operacja, jak coś idzie nie tak to przepinka i reinstalka Windows’a, ale nie w Windows’ie problem.) Odpalam kompa, chwila ciszy, i nagle jakby nigdy nic - komp działa, Windows działa, nawet śmiga jak szalony. Lekka konsternacja, ale ok, co poradzić. Zdefragmentowałem dysk systemowy (35% miejsca wolnego) i podpiąłem z powrotem tak jak było. Niestety było po północy a rano do pracy, więc nie zdążyłem sprawdzić czy wszystko chodzi. Przed chwilą dostałem informację od dziewczyny, że znowu się zacina. :evil: Zasilacz działa, bo gdyby nie, to by nie odpalił się po przepięciu kabelków. System cały, bo się odpala. Komp wcześniej dział bez zarzutu. Podejrzewam zły wpływ drugiego dysku na całokształt pracy PC, aczkolwiek wcześniej wszystko było ok. Jakieś pomysły :?:

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Hej,

moim zdaniem dysk pada. Sproboj go przeskanować programem HDD regenerator lub czyms podobnym. Ostatnio mialem podobny przypadek i HDD regenerator pomogł.

Pozdrawiam,

Masakrator

Na to wychodzi, MHDD przeskanuj powierzchnie dysku. ( pracuje pod dosem.)

Witaj

Zerowanie i remap dysku za pomocą programu MHDD

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=151905

No przecież pisze

UWAGA. Zerowanie dysku wiąże się z utratą wszystkich danych na dysku twardym naszego komputera

Gryf używałeś tego programu? bo to co podałeś ma jeden zasadniczy błąd. Funkcja Erase delay destructive nie zeruje całego dysku… Aby wyzerować dysk trzeba wpisać ręcznie ERASE. Wiąże się to z całkowitą utratą danych z całego dysku.

Gościom którzy proponują remap dysku twardego bez zapoznania się choćby z parametrami SMART proponuję wykonać sobie remap mózgownicy.

No dobrze, a jest możliwość żeby w jakiś sposób wyciągnąć jeszcze te dane przed zerowaniem i remapem dysku?

Zrobienie obrazu partycji. Ale najpierw jak dasz radę np w trybie awaryjnym podaj Smart dysku z HD tune.

chodzi ci o odzyskanie danych z dysku

http://traxter-online.net/opis-dystrybu … ic-livecd/