Komputer zawiesza się podczas instalacji Windows'a

Witam,

Zakupiłem używaną płytę główną z procesorem (ASUS P5GD1-FM/S + PENTIUM 4 3,2Ghz) oraz nową grafikę (ASUS X1550). Ustawiłem 1st boot na CD. Wchodzę w proces instalacji, wszystko się ładuje, dochodzi do pierwszego kroku “Ta część pracy przygotuje system MS Windows XP do uruchomienia na tym komputerze. Aby rozpocząć instalacje naciśnij klawisz ENTER”. Naciskam ENTER i… pojawia się niebieski ekran a na szarym pasku na dole napis “Czekaj…” i tak można czekać godzinami. Co to powoduje? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Może płytka windy popsuta? Zaktualizuj BIOS?

Próbowałem kilka płytek, nie pomogło. Zaktualizowałem BIOS i nadal to samo ;/. Próbowałem też z innym ramem i cd-romem.

Wie ktoś jak zrobić żeby było dobrze? Jeszcze raz proszę o pomoc.

Sprawdź, czy podczas instalacji Widows 2000 występuje ten sam problem. Podaj config kompa wraz z zasilaczem.

Windowsa 2000 nie posiadam ale postaram sie załatwić.

płyta ASUS P5GD1-FM/S

procesor PENTIUM 4 3,2Ghz

grafika ASUS X1550

ram Elixir 512MB 400MHz

dysk Barracuda ATA 7200.9 160GB

zasilacz Tracer 4life/400 350W

naped LG DVD-ROM

Zrób następującą rzecz : Daj w Biosie ustawienia na domyślne , następnie zobacz czy taśma od napędu nie jest nigdzie przerwana (ja miałem kiedyś podobny problem i winą była taśma)Sprawdź to dokładnie. Jedna żyłka i napęd już nie ruszy z Xp-kiem… I zobacz jeszcze, czy twoja stacja dyskietek jest dobrze podłączona. Możesz ją też spróbować wyłączyć w biosie a następnie uruchomić windowsa XP. Czasami to też powoduje problem. Napisz czy to coś zmieniło.

Wczytałem domyślne ustawienia, wkładałem 2 różne taśmy, stacji dyskietek nie posiadam. Niestety nie pomogło ;/. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Odkąd w BIOS’ie zmieniłem Legacy Diskette A na Disabled zawiesza się w tym samym miejscu tylko na szarym pasku zamiast Czekaj jest napisane Badanie Dysk: 152626 MB 0 o identyfikatorze 0, magistrala 0, na atapi…