Komputer zawiesza się podczas instalacji xp

Próbuje zainstalować windows xp jednak jest pewien problem. Komputer zawiesza sie zawsze w tym samym momencie, jest rejestrowanie składników i pozostało 13 minut do końca. Komputer zawiesza sie, nic się nie rusza, myszką ruszać nie mogę. Czekanie nic nie daje. O co chodzi?

Napęd, płyta, dysk twardy albo coś innego np. RAM, albo dysk HDD, może to być też jakiś robal lub płyta główna, ewentualnie procesor. Sprawdź czy zainstaluje Ci jakiegoś Linux’a (jest też opcja do testowania RAM’u). Przed instalacją powinieneś sprawdzić i dokładnie sformatować HDD, możesz też poczekać, ja kiedyś musiałem tak czekać z innym systemem ze względu na uszkodzony HDD, ale po “godzinie” komputer się odwieszał i wszystko działało dalej normalnie :stuck_out_tongue: W końcu musiałem wymienić HDD, bo padł ze starości, ale to tylko jedna z możliwości :slight_smile: Może masz jakieś błędy w plikach na płycie CD? Jaką masz wersję z SP2 czy bez?

W momencie rozpoczęcia się tej rejestracji składników, wyciągnij płytkę systemową z napędu. Czasem naprawdę pomaga.