Komputer zawiesza się przy instalacji systemu

(Bartek959) #1

Robiłem format mojego XP. Wybieram partycję itd, wszystko ok i szybko. Kiedy komp uruchamia się ponownie i rozpoczyna się instalowanie Winows, to przy instalowaniu urządzeń (ponad połowa paska załadowana), a dokładnie 35 min od końca instalacji wszystko się zwiesza, nie reaguje myszka, kompletne zero. Płyta z Winem oryginalna, działająca i testowana już kilka razy, także to raczej nie jej wina. Co mam teraz zrobić? Dzieje się tak za każdym razem...

(reos) #2

Jeśli ciągle w tym samym miejscu, to jednak będzie błąd płyty. Wykonaj kopię na innym nośniku i spróbuj

ponownie.

(Wlpp) #3

Cześć, ja miałem podobną sytuację i doczytałem na którymś forum żeby na na samym początku instalacji po włożeniu płytki wciskać F5 (piszę wciskać bo nie wiem dokładnie w którym momencie)i wybrać "komputer stacjonarny PC". Po zainstalowaniu systemu trzeba wejść "właściwości: Ekran -> zasilanie -> zaawansowane zarządzanie energią (APM)" i zafajkować "włącz obsługę zaawansowanego zarządzania energią" bo w przeciwnym wypadku komp nie wyłączy się automatycznie przy zamykaniu systemu. U mnie to działa. Spróbuj może u ciebie też zadziała.

(Bartek959) #4

opanowałem już to i system instaluje się poprawnie. kolejnym problemem jest jednak to, że nie moge zalogować się na żadne konto, których nie ma bo podczas instalacji mojego XP Home Edition nie wyskoczyło żadne okno z tworzeniem nowych użytkowników (miałem tylko okna z językiem i wpisywaniem 'cd keya'). wchodząc przez awaryjny jest na liscie administrator, jednak wymaga hasła którego nie znam. jak stworzyc jakieś konto żeby zalogowac się do systemu?

(Profesorek9) #5

Witam. Windows wgrywa Administratora Microsoftu. To jest normalne, też tak miałem, jak instalowałem oryginalnego XP :slight_smile:

Spróbuj wejść w Panel Sterowania ( nie pamiętam, jak jest w XP ), bo ja mam 7 i jest to tam wszystko pogrupowane, ale spróbuj znaleźć

,, Dodaj lu usuń konta użytkowników " i tam sprawdź, czy będziesz mógł stworzyć konto.

(matekadamczak) #6

w XP też jest pogrupowane i w obydwóch można włączyć widok standardowy.

(Piotrkijak) #7

Ewentualnia można spod control userpasswords2 utworzyć konta, albo ppm na mój komputer i zarządzaj.