Komputer zawiesza się przy korzystaniu z Google Chrome

Witam,

Jak w temacie. Od dłuższego już czasu w przypadku korzystania z przeglądarki google chrome po jakimś czasie (różnie to bywa), czasami nawet od razu zawiesza mi się komputer. Brak jakiejkolwiek reakcji na komendy. Nie mogę ruszyć myszką, zamknąć procesu z poziomu klawiatury itp.

Jedyne co pomaga to reset komputera. Na początku problem występował kiedy oglądałem filmy na yt i ustawiłem pełny ekran, teraz już za każdym razem kiedy korzystam z tej przeglądarki ?

Nie zaobserwowałem tego problemy w przypadku korzystania z innych aplikacji.

Ktoś miał może taki problem ?

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Próbowałeś w Chrome wyłączyć akcelerację sprzętową? - może to jest problemem.

Cześć,

Nie. Nie próbowałem. Napisz mi gdzie ta opcja się znajduje, gdyż nie dostrzegam jej w gąszczu możliwości.

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/21666-jak-wylaczyc-akceleracje-sprzetowa.html

chrome://settings/?search=sprzętowej

U mnie to samo na przeglądarkach opartych na chromium zawiecha na firefoxie tego nie mam zastanawiam się czy to nie problem procesora Ryzen na intelu tego nie miałem.

Na intelu również to występuje.

No to coś z tymi przeglądarkami nie tak bo jak widzę nie tylko ja mam ten problem.

W przeglądarkach jest menadżer zadań.
Uruchomić i obserwować. Może coś wskaże.
Może przyczyną jest jakieś malware?
Widzę że tu jest dział Bezpieczeństwo więc tam też skieruj swoje kroki.
Możesz tez sprawdzić system w wierszu polecenia (administrator) wpisując sfc /verifyonly
Sprawdzić trzeba wszystko.

Jest wątek z moim problemem na DP i nie mam żadnego malware ani wirusów sprawdzane.Problem nie tyczy tylko mnie jest więcej osób lecz nikt nie podał żadnego rozwiązania. Wszystkie przeglądarki na bazie chromium maja u mnie ten bug na Firefox jest ok.

Dobry wieczór,
czy problem się rozwiązał? Pytam, ponieważ tez mam taka sama sytuacje i szukam rozwiązania.

Problematyczne okazały się sterowniki graficzne od Nvidia. Dlatego teraz nie śpieszno mi z ich aktualizacją.

Pozdrawiam

Hej, szukam rozwiązania problemu też.

Od jakiegoś czasu, przeglądarki oparte na chromium - używam google chrome głównie, zawieszaja mi cały komputer - w losowych momentach, jedynie twardy reset komputera w tej sytuacji pomocny jest.

Używam karty graficznej od AMD.
Może i w przypadku tego układu, pomocne będzie usunięcie sterownika AMD a zainstalowanie tego, co WU znajdzie.

Ma ktoś ten problem w dalszym ciągu z zawieszeniem się komputera w losowych momentach? Szukam rozwiązania.

Jak nie gonisz za nowymi wersjami sterownika to można powierzyć los w ręce WU.

Nie gonie.
Szkoda mi dysku SSD, nie chce go zajechać resetami twardymi kompa.
Zresztą, mam aktualną wersję Windowsa 10, stabilna wersja, AMD rok temu - niecały, Porzucił już wsparcie dla mojej karty graficznej.
Teraz tak zacząłem zastanawiać się, czy to może jest powodem, system aktualizowany a sterownik graficzny praktycznie ostatni, z przed roku.


Edycja: Usunąłem wczoraj sterownik od AMD, Windows Update ściągnął sterownik graficzny z listopada 2021 bodajże, no i jak na razie, komputer nie zawiesił się, „jeszcze”. Mam nadzieję, że to rozwiązało irytujący problem.

Problem co jakiś czas wraca i ma to związek z windows update. U mnie raz wyświetlił się komunikat o treści „usunęliśmy część aktualizacji windows, aby zapobiec awarii systemu”…

  1. W drugiej kolejności obstawiał bym sterownik GPU.