Komputer zawiesza sie przy korzystaniu z internetu

Może wyjść na to że ktoś Ci się podpina pod neta :slight_smile: jak masz takie skoki

A czy gdy operator przecial i jakos skręcił kabel czy to moze byc wina tego?

Witaj-widze,że dalej nic!

dokładniej co ten operator zrobił napisz

Dodane 18.03.2011 (Pt) 15:08

nie wiem czy to coś da ,ale weż przeczyść w srodku jakimś miękim pędzelkiem wszystkie wiatraki,i radiator,postaraj się tak,żeby nie było jakichś papruchów w środku

Mial zmienic antene, wiec ucial kabel i jakos go tam poskrecal, zaraz przy odbiorniku, nie wiem dokladnie bo tego nie widzialem.

tutaj taki przyklad do poczytania ci dam

http://komputery.katalogi.pl/Internet_R … 20590.html

na samym początku pisałeś dzieje sie tak od zmiany neta( i karty sieciowej)

Ciekawostka jest taka, ze gdy internet ma dobra sile, chodzi bardzo szybko komputer sie nie zawiesza, gdy sila jest troche mniejsza, zawiasy sa co chwile.

powiedz czy przed zmianą dostawcy internetu też się tak działo ?

Nie, dopiero po zmianie.

Czyli tu jest wina dostawcy internetu

Ale jak to dostawcy, przeciez nie moze byc tak, ze on wysyla mi cos przez co zacina sie komp czy cos takiego, nie rozumiem :confused:

to nie jest tak,że dostawca ci zagłusza ,to moze być wina tak jak wczesniej pisałem kabla przetartego gdzies na dachu ,złe ustawienie anteny(mogła się przestawić minimalnie,sam piszesz,że komp działa i nic nie zawiesza jak odłączysz net ,a i przed zmianą uslugodawcy tak się nie działo,ja bym się skontaktował i powiedział dlaczego komputer bez netu chodzi idealnie,a jak tylko podlacze net to są figle,oni od tego śa żeby sprawdzić

Dodane 19.03.2011 (So) 12:15

troche o ustawieniach anten

http://forum.cdrinfo.pl/f5/internet-rad … nie-53830/

Dodane 19.03.2011 (So) 12:15

troche o ustawieniach anten

http://forum.cdrinfo.pl/f5/internet-rad … nie-53830/

Zadzwonilem do operatora, poczatkiem nastepnego tygodnia powinni przyjechac i popatrzec co i jak.

bardzo dobrze niech sprawdzi skoro komp działa normalnie bez netu

Cos sie nie spieszy tym kolesiom, zadzwonie do nich jeszcze jutro, jak narazie ciagle to samo :confused:

Witaj-jak tam są jakieś efekty?

Witam . Otóż ja tez mam taki problem. Gdy uruchamiam przegladarke obojetnie jaka mam tak ze zacina sie komputer i musze go resetowac. Jednak ze nie zawsze tak jest bo nawet teraz korzystam juz od 30 min i nic ale jak chce cos sciagnac z neta to mi sie to robi. Sprawdzalem sterowniki od karty sieciowej (Asmax Wireless PCI Card 802.11G) . Na innych forach pisalo ze to wina Plyty glownej , zasilacza i biosa . Ja niewiem jak to sprawdzic. ,gdyz nie jestem obcykany w tym temacie . Komputer mi sluzy do multimediow i jest to denerwujace. Robilem tez formata i przywracalem kopie zapasowa ale to nic nie dalo… . Juz niewiem co robic .

Dane Techniczne :

Karta Graficzna : GeForce GT 430.

Procesor : AMD Athlon 64 x2 Dual Processor 2.80 GHz

RAM : 2 GB

HDD : 250GB

Prosze o pomoc . ![-o<

Podaj napięcia i temperatury z BIOSu(przykład:

) i Everesta Home.

Witajcie!

Wiem, że upłynęło już trochę czasu ale ja mam podobny… ba, taki sam problem.

Też mi się zawiesza tak jak koledze.

Muszę zaznaczyć, że pomaga tylko twardy reset.

Kilka razy po resecie przychodziłem do komputera i nie zdążyłem się połączyć a PC już zaliczył zawieszkę. Problem pojawił się gdy komputer został połączony do internetu (Aero2 przez modem Huawei).

mój pc:

  • płyta - MSI KT3 Ultra2-C

Spróbujcie z aktualizacją BIOS’a!

Miałem identyczny problem w przypadku notebooka Acer Aspire One D257 i aktualizacja (na 99%*) pomogła.

*napisałem, że na 99%, ponieważ wczoraj, kiedy wróciłem do domu, znów zastałem zawieszony komputer. Jednak nawet jeśli BIOS nie rozwiązał problemu to na pewno go zniwelował - wcześniej komputer wieszał się po 5 minutach korzystania z przeglądarki, wczoraj padł po ściągnięciu 8gb torrentów :slight_smile:

Naprawdę mam dziwny przypadek… BIOS zaktualizowany, sterowniki też dzięki SlimDrivers. Teraz mogę pracować, chociaż nadal zdarzają się “zwiechy” ale rzadziej.