Komputer zawiesza się przy starcie - biały pasek

witam.

Mam Windowsa XP Pro i 5-letni komp. Ostatnio chciałem podkręcić trochę swego Athlona 2400+ i ustawiłem w BIOS-ie ustawienia domyślne. Dało to efekt odwrotny i moj procesor z 2 Ghz stał się procesorem 1,5Ghz, (zaznaczam że brałem się za to po raz pierwszy). Wczoraj kolega poustawiał mi biosa i znów mam te 2 Ghz ale problem polega na tym, że podczas uruchamiania systemu pojawił mi się na dole biały pasek, który opóźnia start windowsa a przede wszystkim bardzo często “zacina się” w jednym miejscu i komp zawiesza się. Wczoraj też robiłem format i podczas instalacji komputer zawieszał się często, aż dopiero po kilku próbach udało mi się zainstalować windowsa. Moja radość nie trwała jednak długo bo ten biały pasek sprzed instalki znów się pojawił i komp zawiesił się przy pierwszym odpaleniu po instalacji systemu.Ostatnio dokładałem też pamięć ram i mam już 3 kieszenie zapełnione.

Może ktoś wie jak ustawić w moim biosie opcję żeby komp ładował się szybciej bez tego białego paska, może jest taka opcja w biosie, myślę, że jest to przyczyną zawieszania się, bo raczej nie źle zamocowana pamięć - we właściwoścach mój komputer pokazana jest prawidłowa wartość z 3 pamięci zamontowanych - 1,25 Gb

Moja wersja BIOS-a to: AMBIOS NEW SETUP UTYLITY 3.31a

Ustawienia domyślne nie podkręcają proca.To w końcu jakiego masz proca(fabrycznie) 1,5 czy 2 GHz?

Ustawienie fabryczne to 2 Ghz - jak dałem ustawienia domyślne w bios-ie to naprawdę procesor zmienił swoje parametry na 1,5 Ghz - sprawdzałem we własciwościach - Mój Komputer.

Spróbuj zresetowania BIOSu.