Komputer zawiesza się przy uruchamianiu Windows

Witam. Włączam se kompa i jak ma się wczytać Windows tzn. Jest już wczytany i gdy ma się pojawić myszka (wskaźnik)-restart kompa :o Po paru samoczynnych restartach działa. RAM będę sprawdzał trochę później. Zasilacz jest ledwo nowy - DELTA ATX GPS-400BB z aktywnym PFC. Jest ledwo nowy. Dodam że nieraz mam zwiechy kompa po paru minutach nieużytkowania. Trzeba się schylić i kliknąć magiczny przycisk - RESET. Poradzicie ??

mattek97 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Witaj ja miałem coś podobnego z kompem tylko że on nie zawsze od razu startowała płyta tz. nie było tego bipp z buzzera wieszał się podczas uruchamiania systemu nawet w biosie potrafił złapać zwieche czasem działał kilka minut normalnie i się wieszał znów proponuję go dokładnie sprawdzić mi wymienili płytę procesor i dysk i już jest ok.

Może u ciebie jest coś z dyskiem lub systemem…

Nie wiem, raczej nie. Dysk już sprawdzałem. Może system chociaż formatowałem go jakieś 5 miechów temu. Sprawdzę jeszcze ram. Wyczyściłem rejestr CCleanerem i nie ma na razie zwiech. Zobaczymy.

co do ramu to jest prawdopodobne musisz posprawdzać metoda prób i błędów do czyszczenia rejestrów tez nadaje się

wice disk cleaner i wice registry cleaner.

dysku nie musisz formatować mało prawdopodobne by to od tego było że nie był on formatowany długi czas.

Oraz Ashampo WINOptimizer. Tym i tym robię. Wirów nie ma bo skanowałem Malwarebytes’ Anti-Malware. Idę za niedługo po płytkę na MEMTesta :wink:

Dodane 02.07.2010 (Pt) 16:31

Więc mam 768mb RAM ale 256mb jest walnięte - zawiesza MEMTest :o pokazuje 1023 błędy :o 512 działa, więc dokupię chyba drugie identyczne 512mb. Komp na razie działa :wink: