Komputer zawiesza się przy włączaniu i użytkowaniu

Właśnie mam takki problem jaki jest w temacie zawiesza się przy włąćzaniu a jak włącze go jeszcze raz to normalnie się włącza ale jak pogra 5 minut myszka ani niedrga i klawiatura.Wcześniej niemiałem takiego problemu gdy wymieniłem płytę z msi k9n neo na GIGABYTE GA-M56S-S3 AM2.Myślałem że zasilacz niewyrabia z taką mocą miałem mustanga 400 wat i wymieniłem go na chifeca 500 watt ale problem jest dalej.Wszystko jest dobrze podłączone.Może to wina innego sprzętu mój komputer amd athlon 6000+,nvidia geforce 7200 128 mb,dvd rv,dysk twardy segate 16 mb catche 160 g płyta i zasilacz wyżej wymienione.

Ściągnij Everest Ultimate (na vortalu)

Podaj temperatury i napięcia.

Moze coś z kartą graficzną. ale to moze być wszystko. Cos się pewnie przegrzewa. Tak jak powyżej podaj temperaturę.

A czy sterowniki od msi zostały usunięte? Jeśli nie to formatowanie ci pozostało

sysk był formatowany i odpoczątku wgrywane wszyskko oto temperatury

Temperatury

Płyta główna 37 °C (99 °F)

Procesor 29 °C (84 °F)

Aux 34 °C (93 °F)

Procesor graficzny 66 °C (151 °F)

Seagate ST3160815A 38 °C (100 °F)

komp już mi chodzi 15 minut zaskoczenie

Temperatury spoko. MOze trochę grafa za dużo. Przeczyśc wszystkie wiatraczki i radiatory z kurzu.

czarny21 , temperatury to nie wszystko. Daj odczyt napięć.

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Wentylatory

Procesor 4355 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.36 V

+2.5 V 1.92 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 4.92 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

VBAT baterii CMOS 3.02 V

Debug Info F 9B FF 00

Debug Info T 32 39 29

Debug Info V 55 78 D1 B7 BA C9 06 (77)

Napięcia są dobre, temperatury też. Załaduj w biosie ustawienia zoptymalizowane (Load Optimized Defaults). Sprawdź pamięć programem memtest86. Potem zobacz, czy płyta główna nie ma widocznych uszkodzeń takich, jak uszkodzone (wylane/spuchnięte) kondensatory. Na koniec możesz spróbować zaktualizować BIOS.

Załadowałem ustawienia w biosie,sprawdziłem kondensatory i przetestowałem kość wszystko sprawne ale dalej się zawiesza prosze o pomoc. Jak wyjąłem baterie trochę dłużej pograł ale się zawiesił w evereście pisze brak baterii.Czy tak powino być?

  • w którym momencie najcześciej się zawiesza komputer ?

  • Czy się restartuje sam czy jest jakby zamrożony ?

  • Czy zmieniełeś w płycie bios ?

  • Jakieś blue screeny się wyświetlają ?

Uruchom Linuxa Live cd i zobacz czy też komputer dziwnie się zachowuje

Zobacz czy nie trzeba podwoltować pamięci ram do prawidłowej pracy

Komputer się najczęściej zawiesza przy włączaniu gdy leci ten niebieski pasek,

jest jakby zamrożony ja go muszę sam zresetować,

bios niebył zmieniany,

nic się niewyświetla,

Jak podwoltować tę pamięć ram i jak uruchomić linuxa

Narazie odpal linuxa np Ubuntu - > ściągasz plik iso http://ftp.vectranet.pl/pub/linux/ubuntu-pl/ubuntu-pl/Ho%c5%bca%20Hawajka.iso ale w twoim przypadku musisz to zrobić u kogoś następnie wypalić obraz iso na cd/dvd i zabotować z napędu system sam dopasuje sterowniki i wczyta pulpit .

Tylko użyj opcji “Uruchom Ubuntu” po zabotowaniu płyty czasem nie instaluj go na dysku (Dysk możesz odłączyć zupełnie).

Jeśli masz możliwość podłącz inny dysk i zaisntaluj windowsa jeśli sytuacja będzie podobna poszukamy dalej w czym problem.

:frowning: problem się dalej powtarza odpaliłem linuxa i dalej tak jest zainstalowałem windowsa na innym dsku też to samo.

Wydaje mi się że jest uszkodzona płyta główna . Kupiłeś ją w sklepie czy na allegro ? Obejrzyj jeszcze płytę dokładnie w okolicach kondensatorów jeśli są wybrzuszone to lipa. Następnie co można zrobić hmm Memtesta i sprawdź pamięci niech pokręci się z godzinkę. W ostateczności już trzeba się wybrać do firmy gdzie kupowaliśmy sprzęt rzucić na ladę i powiedzieć że rezygnujemy z gwarancji z powodu niezgodności towaru z opisem i usługą. Ale to już ostateczność .