Komputer zawiesza się przy włączaniu i użytkowaniu

(system) #1

Właśnie mam takki problem jaki jest w temacie zawiesza się przy włąćzaniu a jak włącze go jeszcze raz to normalnie się włącza ale jak pogra 5 minut myszka ani niedrga i klawiatura.Wcześniej niemiałem takiego problemu gdy wymieniłem płytę z msi k9n neo na GIGABYTE GA-M56S-S3 AM2.Myślałem że zasilacz niewyrabia z taką mocą miałem mustanga 400 wat i wymieniłem go na chifeca 500 watt ale problem jest dalej.Wszystko jest dobrze podłączone.Może to wina innego sprzętu mój komputer amd athlon 6000+,nvidia geforce 7200 128 mb,dvd rv,dysk twardy segate 16 mb catche 160 g płyta i zasilacz wyżej wymienione.

(mati75) #2

Ściągnij Everest Ultimate (na vortalu)

Podaj temperatury i napięcia.

(Himmak5g) #3

Moze coś z kartą graficzną. ale to moze być wszystko. Cos się pewnie przegrzewa. Tak jak powyżej podaj temperaturę.

(Pawellapa) #4

A czy sterowniki od msi zostały usunięte? Jeśli nie to formatowanie ci pozostało

(system) #5

sysk był formatowany i odpoczątku wgrywane wszyskko oto temperatury

Temperatury

Płyta główna 37 °C (99 °F)

Procesor 29 °C (84 °F)

Aux 34 °C (93 °F)

Procesor graficzny 66 °C (151 °F)

Seagate ST3160815A 38 °C (100 °F)

komp już mi chodzi 15 minut zaskoczenie

(Himmak5g) #6

Temperatury spoko. MOze trochę grafa za dużo. Przeczyśc wszystkie wiatraczki i radiatory z kurzu.

(Cosik Ktosik) #7

czarny21 , temperatury to nie wszystko. Daj odczyt napięć.

(system) #8

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Wentylatory

Procesor 4355 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.36 V

+2.5 V 1.92 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 4.92 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

VBAT baterii CMOS 3.02 V

Debug Info F 9B FF 00

Debug Info T 32 39 29

Debug Info V 55 78 D1 B7 BA C9 06 (77)

(Cosik Ktosik) #9

Napięcia są dobre, temperatury też. Załaduj w biosie ustawienia zoptymalizowane (Load Optimized Defaults). Sprawdź pamięć programem memtest86. Potem zobacz, czy płyta główna nie ma widocznych uszkodzeń takich, jak uszkodzone (wylane/spuchnięte) kondensatory. Na koniec możesz spróbować zaktualizować BIOS.

(system) #10

Załadowałem ustawienia w biosie,sprawdziłem kondensatory i przetestowałem kość wszystko sprawne ale dalej się zawiesza prosze o pomoc. Jak wyjąłem baterie trochę dłużej pograł ale się zawiesił w evereście pisze brak baterii.Czy tak powino być?

(Looz1231) #11
  • w którym momencie najcześciej się zawiesza komputer ?

• Czy się restartuje sam czy jest jakby zamrożony ?

• Czy zmieniełeś w płycie bios ?

• Jakieś blue screeny się wyświetlają ?

Uruchom Linuxa Live cd i zobacz czy też komputer dziwnie się zachowuje

Zobacz czy nie trzeba podwoltować pamięci ram do prawidłowej pracy

(system) #12

Komputer się najczęściej zawiesza przy włączaniu gdy leci ten niebieski pasek,

jest jakby zamrożony ja go muszę sam zresetować,

bios niebył zmieniany,

nic się niewyświetla,

Jak podwoltować tę pamięć ram i jak uruchomić linuxa

(Looz1231) #13

Narazie odpal linuxa np Ubuntu - > ściągasz plik iso http://ftp.vectranet.pl/pub/linux/ubuntu-pl/ubuntu-pl/Ho%c5%bca%20Hawajka.iso ale w twoim przypadku musisz to zrobić u kogoś następnie wypalić obraz iso na cd/dvd i zabotować z napędu system sam dopasuje sterowniki i wczyta pulpit .

Tylko użyj opcji "Uruchom Ubuntu" po zabotowaniu płyty czasem nie instaluj go na dysku (Dysk możesz odłączyć zupełnie).

Jeśli masz możliwość podłącz inny dysk i zaisntaluj windowsa jeśli sytuacja będzie podobna poszukamy dalej w czym problem.

(system) #14

:frowning: problem się dalej powtarza odpaliłem linuxa i dalej tak jest zainstalowałem windowsa na innym dsku też to samo.

(Looz1231) #15

Wydaje mi się że jest uszkodzona płyta główna . Kupiłeś ją w sklepie czy na allegro ? Obejrzyj jeszcze płytę dokładnie w okolicach kondensatorów jeśli są wybrzuszone to lipa. Następnie co można zrobić hmm Memtesta i sprawdź pamięci niech pokręci się z godzinkę. W ostateczności już trzeba się wybrać do firmy gdzie kupowaliśmy sprzęt rzucić na ladę i powiedzieć że rezygnujemy z gwarancji z powodu niezgodności towaru z opisem i usługą. Ale to już ostateczność .