Komputer zawiesza się przy zamykaniu systemu

Witam!

Niedawno dostałem komputer z gwarancji z serwisu Lenovo (oddałem z niesprawnym dyskiem, który został wymieniony na nowy). Wgrany był system Vista, sformatowałem dysk, podzieliłem na partycje i zainstalowałem na nim Windows XP. Wszystko chodzi fajnie, dobrze śmiga i jest tylko jeden problem: komputer zawiesza się przy zamykaniu systemu przy komunikacie o tej czynności na niebieskim tle Win XP. Nie wiem od czego to zależy. Wie ktoś co może być nie tak? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, swi_r

Witam. Miałam podobny problem. Komputer zacinał się na ekranie z napisem “Trwa zamykanie systemu Windows”. Mógł tak trwać mnóstwo czasu i za nic się nie wyłączył … musiałam wyłączać ręcznie przyciskiem. Próbowałam wszystkiego… a co się okazało… problemem był mój stary modem od internetu albo jego sterowniki. Jakiś czas temu zmieniłam modem na nowy router, wykasowałam stare sterowniki i problem zniknął.

Nie wiem czy ci to pomoże ale może cię chociaż trochę naprowadzi że winny może być jakiś sprzęt podłączony do kompa lub jego sterownik.