Komputer zawiesza się -XP

Witam!!

Mam problem z zawieszającym się kompem. Komputer zawiesza się w następujących sytuacjach:

  • podczas grania w counter strike’a

  • przy przeglądaniu stron www

  • po jednej zawieszce zawiesza się po starcie lub wyrzuca mnie do BIOS’a (kiedyś nawet zmienił prędkość procka)

Zawieszki mają charakter freez’a. Czasami wyłącza się monitor, no i wtedy tylko restart.

Na początku myślałem, że winny jest system, więc skończyło się na przeinstalowaniu (jakieś 2 miesiące temu). Format nie pomógł, gdyż komp nadal sie wieszał. Przyszła kolej na RAM (posiadam tylko 256 DDR 333MHz). Zainstalowałem MemTurbo dla odzyskiwania i monitorowania RAMu. Przez 2 tygodnie było ok, ale problem powrócił. Więc trzasnąłem scana - virusów brak (mks on line - ale może to za mało) :?. System jest w miarę świeży, więc odrzuciłem opcję softwear-ową. Pozostał nieszczęsny RAM i zasilacz. Po ostatniej zawieszce sprawdziłem zasilacz. Nie był zabrudzony, ani nagrzany. Napięcia z zasilacza sprawdziłem everestem - ok. Postanowiłem zrobić test RAMu i pootwierałem wszystko co możliwe (łącznie z Photoshopem, kopiowaniem itp.). Komputer strasznie się zmulił, ale dał rade. Później obciążyłem zasilacz. Uruchomiłem film z CD-ROMu, zacząłem kopiowanie z partycji na partycję i odzyt PDFa z dyskietki - dał radę.

Teraz siędzę przed prze monitorem i klepię tą wiadomość. Jakoś nie śpieszno komputerkowi do zawieszania. Wygląda na to, że po ostatniej odpałce zrobił się nadzwyczaj stabilny.

Jeżeli spotkało was coś podobnego lub macie pomysł jak pozbyć się tego problemu to proszę was o pomoc. :help:

P.S.

Jeżeli chodzi o temperaturę procesora to jest w normie - zawsze ok. 40 stopni (górna granica dla Athlona 2000+ to 90 stopni)

Spróbuj dać sprawną, mocniejszą zasiłkę - przegrzewać się może któryś jej detal, a nie cała. Podobnie może być z mobo, ale trudniej wykonać podmianę…:mrgreen:

Podaj jaki masz zasilacz i sprawdź temperaturę karty graficznej i Ramu.

Siema!!

Zasilacz w moim komputerze pracuje od 2 lat, ma 300W. Byłem zmuszony do wymiany, bo kumpel podłączył kozacką grafikę z własnym zasilaniem i stary zasilacz padł. Jeżeli chodzi o graikę i RAM, to niestety nie wiem jak sprawdzić ich temperaturę :?

Grafika Radeon 9000 128MB, jeszcze jedno…zastanawia mnie ustawienie “Graphics Aperture Size” w BIO-sie ustawione jest na 64MB, powinno być 128MB??

Pozdrufki

tak

Oki, sprawa (prawie) załatwiona. W sumie już od tygodnia. Zadzwoniłem do swojego starego kumpla, komputerowego wytrycha, zdiagnozował w 3 min. przez telefon. Kazał mi wyjąć wszystkie karty i taśmy. Taśmy rozprostować, później wszycho złożyc i konkretnie docisnąć. Komputer przestał się wieszać i od tygodnia pracuje normalnie.

Mam tylko jedno pytanko. Na co stawiacie na taśmy, czy uszkodzone porty w płycie głównej?? Co częściej siada?? (komp ma 4 lata, płyta Asus A7V8X)

Pozdrufki.