Komputer zawiesza się zaraz po uruchomieniu

Cześć.
Tak jak w tytule. Mój nowy pecet zawiesza się chwilę po rozruchu.
Czasami załapie przed logiem windowsa, czy na ekranie logowania, a innym na pulpicie.
Zauważyłem, że dioda od dysku na obudowie przestaje wtedy świecić.
Po restarcie wszystko działa.

Skanowałem dysk HD Tune (skan normalny) jak i programem Samsung Magician.
Żaden nie pokazał błędów.

Mój pc:
CPU: Intel Core i7-11700K
GPU: GIGABYTE Aorus GeForce RTX 3060Ti Elite
Motherboard: Asus ROG STRIX Z590-A GAMING WIFI
RAM: Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 16 GB 3600MHz (2x8).
AIO: NZXT KRAKEN X63
PSU: NZXT C750
Storage: M2.SAMSUNG 980 EVO
Fans: NZXT AER RGB 120+140
Case: NZXT H510 Elite White
OS: Windows 11

Stery najnowsze.

Bardzo ładny zestaw.
Windows ma to do siebie, że , musisz być cierpliwy.
aktualizacje na super ssd m.2 w Linuxie z 3 minuty, na windzie kiedyć 20 minut., tak więc

Przerwałeś aktualizację, tak, więc od nowa. dyski do zera i winda i cierpliwość

a dysk mam szybszy od twojego EVO i to nie ma wpływu na zepsute aktualizacje windows

A BIOSy, Firmware, do audio i intela? Przecież to przekombinowany Asus, one od zawsze są spaprane i wychodzi milion aktualizacji, żeby to jakoś działało. link

Tylko odpal na 1 kości RAM do BIOSu i potrzymaj go ze 20 minut wcześniej na jakimś memtest żeby się upewnić, że nie wywala już w samym BIOSie.

Aktualizacje zrobione.
Nie jest to wina ramu.
Miałem 1x16GB Patriota i teraz zmieniłem na szybsze 2x8 Corsair. Problem pojawiał się przed zmianą jak i teraz, po zmianie.

Postawiłem wczoraj system na nowo.
Wieczorem będę w domu i zobaczymy czy odpali normalnie. Ponieważ najczęściej problem pojawia się na następny dzień przy starcie. Jak już zrobię reset to problemu nie ma do końca dnia.

UEFi/BIOS najnowsza stabilna wersja wgrana? Bo może sprzęt ok, ale UEFi ma problemy :slight_smile:

Może to być wina każdego podzespołu de facto.
Zobacz czy dasz radę uruchomić bez karty graficznej z integry. Jeżeli tak to wejdź w dziennik zdarzeń.

A ten ROG Strix to już inna bajka. tłuką to obok tych za 400zł , doklejają aluminium wifi za 2 dolary i napisy
I ROG za 1500 zł dla jeleni.

Ja jak mi jakiś Asus przychodzi i się wiesza, co jest bardzo częste przy ich droższych płytach, nawet nie reklamuje na to, bo i tak przychodzi ponownie z info, że ok. Więc szkoda czasu, mikrofala na kilka sekund i reklamuje jako nie uruchamia się, szkoda zdrowia na przepychanki.

Ja kiedyś robiąc składaki, kupowałem tylko Foxconn, zero problemów. Płyty nie do zaje–ania
Oni chyba dla japka tez robią płyty

To japka mają dobre płyty? :rofl:

japka, lenovo itd, dają 3 lata gwarancji z marszu, a za 20 zł 5 lat. Chyba wiedzą co robią