Komputer zawiesza sie!


(Paco89) #1

witam, kolega ma problem. Komputer zawiesza sie chwile po uruchomieniu systemu, tak jakby uruchamia sie od razu zawieszony. Podczas uruchamiana pokazuje sie ekran powitalny NOD32 i tak już zostaje. Nie da sie nic zrobić, komputer reaguje na ruchy myszką, ale nie reaguje na zadne kliknięcia myszki. Co może być tego przyczyną? Jak sobie z tym poradzić? Pomożcie!! czekam na odpowiedzi


(Esspero231) #2

Może syf w kompie, może błędy pamięci

Może system zbyt otyły i wymaga optymalizacji. Są różne przyczyny.

Uruchom system w trybie awaryjnym i przeskanuj komputer, przetestuj pamięć ram i sprawdź dysk twardy, pod kątem błędów.


(Paco89) #3

komp jest świeżo po reinstalce systemu, głupie pytanie: jak sie uruchamia tryb awaryjny?


(Esspero231) #4

przez komendę w poleceniu uruchom msconfig.


(Paco89) #5

ale problem w tym, ze nie da sie wejsc do polecenia uruchom, ani do niczego innego, komputer uruchamia sie tak jakby od razu zawieszony :confused:


(Esspero231) #6

Wobec tego spróbuj przez F8, przy starcie systemu.


(Paco89) #7

po naciśnięciu F8 pokazuje sie ekran w którym można wybrać z jakiego napędu uruchomić system tj. fdd, cd rom itp. nie wiem co robić :confused:


(psych0') #8

Jeśli ci sie Komputer przy włączaniu Systemu wiesza, to masz pewnie DDR popsuty. Jesli masz 2 DDR podlaczone to wyjmij 1 i wtedy zobacz czy sie Komputer zawiesi. Jesli dalej sie wiesza to podlacz ten co wyjoles i odlacz drogi DRR. Jesli to nic nie da, to nie wiem co jest przyczyna. Pzdr


(Krasnal666) #9

Musisz wybrać dysk twardy z systemem (HDD)->enter-> i od razu klikać F8. Na płytach Asusa jest to trochę denerwujące. Jak masz refleks możesz z pierwszym klikaniem w F8 poczekać, aż załaduje sie bios i od razu przejdziesz do menu wyboru.


(Paco89) #10

problem rozwiązany, udało mi sie wejść w tryb awaryjny. Powodem tego wszystkiego był zainstalowany drugi antywirus AVAST, po jego usunięciu wszystko wróciło do normy. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :slight_smile: Temat do zamknięcia!!