Komputer zawiesza sie

Witam

Wczoraj kupilem komputer, postawilem system i podczas korzystania z kompa, nagle zawiesza sie i nic nie da sie zrobic, pozostaje tylko RESET. Wystepuje to w roznych odstepach czasowych, raz po paru minutach uzytkowania, a raz po dluzszej pracy. Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna?

Konfiguracja:

Procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX 65W

Płyta GigaByte GA-MA78G-DS3H

2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4

Radeon HD4850 gainward 512MB

Samsung 320GB F1 7200 16MB

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Daj log z -----> ComboFix.

a jakie temperatury maja poszczególne podzespoły przy pełnej pracy np.gdy włączysz jakaś lepszą grę

podczas dzialania lepszej gry np cod4 lub rsix vegas 2 komp sie nie zawiesil jeszcze ani razu. Tylko podczas pracy na windowsie, zauwazylem tez ze zwiechy robia sie gdy wlaczona jest wieksza ilosc procesow np. firefox, torrent, gg. Probowalem juz wylaczac i gg i torrenta ale to nic nie daje bo dalej sie zawiesza;/

procek ma temp 20 i 21 stopni w Core Temp podczas korzystania z windowsa, a nie wiem jakim programem sprawdzic temp reszty podzespolow.

Everest Ultimate,można pobrać na naszym vortalu.Zrób tak jak napisałem na górze. :wink:

temperaturki coś za niskie!! jaka była temperatura otoczenia??

jeśli ma dobre chłodzenie to nic dziwnego że takie niskie temperatury

ComboFix 08-08-08.08 - Adamek 2008-08-09 19:32:55.1 - NTFSx86

tgrzebien , zastosuj się do porady djarta.Może coś Ci w kompie siedzi.

Edit : Uprzedziłeś mnie :wink:

Czysto.

Usuń ręcznie folder C:** Qoobox**,

Usuń instalkę ComboFix z dysku.

Wykonaj optymalizację autostartu

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!.

Zasiłki wina to nie jest… syfu też nie. Sprawdź pamięci memtestem.

Kaspersky juz sie sciaga, troche zaniepokoila mnie temperatura wyswietlana przez everesta na plycie glownej ktora wynosi 93 stopnie. Czy to nie jest za duzo?

Moim zdaniem to jest błąd pomiaru bo przy takiej temperaturze chipset by nie wytrzymał. Zastosuj się do wszystkich rad i zobaczymy co będzie dalej.

tgrzebien ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

NIestyety nie moge pisac polskich znakow bo nie dziala mi ALT i nie mam jak tego zmienic.

A w sprawie problemu to zauwazylem ze komp zawiesza sie przez programy torrent, korzystalem z utorrenta i bitcometa i przy obu komp sie wiesz po paru minutach wlaczonego programu.

EDIT:

Poszukalem troche na google i wyglada na to, ze te zwiechy przy korzystaniu z torrenta to wina internetu radiowego, ktory posiadam. Karta to Ralink 2400 Wireless LAN Card. Czy mozna jakos ten problem wyeliminowac?

mam ten sam problem czyli komputer mi sie zawiesza przez pppoe lecz nie wiem jak to naprawic mam radiowke i karte d-linkaa dwl-520+ prosze o pomoc

Dołączam się do prośby. Objawy te same:

Na karcie D-Link DWL-520 pod WinXP na dowolnych sterownikach podłączenie pppoe poprzez wifi powoduje zawieszenie komputera po minucie/10 minutach/(różnie). Zawiesza się=myszka nie odpowiada, klawiatura, dźwięk przestaje grać.

witam jz zrobiłem to tak iz wgrałerm od nowa protokół pppoe ze strony http://www.raspppoe.com/ lub z tej http://download.chip.eu/pl/RASPPPOE-0.99-Beta_143979.html a jak nie podaj meila to wysle Ci jescze innyplik ze sterami u mnie pomogło ale komputer zawiesza sie lecz raz na jakis czas juz nie tak czesto moze raz na dwa dni moze rzadziej nie wiem od czego to zalezy.

po zainstalowaniu w wpisujesz w uruchom : raspppoe i entr

otwiera sie program musisz wczesniej połączyc sie z siecia iwtedy w programie juz łatwo wybiareaz ccreate cos ttam iwtedy program tworzy nowe połączenie które jest chyba na pulpicie klikasz dwa razy na to polaczenie wpisujesz nazwe i hasło i gra.

wiem ze zawsze zawiesi mi sie jak importuje kontakty z gg i nie mam gg :frowning:

pozdrawiam