Komputer ze sklepu nie dla idiotów 2500zl dobry?

Witam. Oglądałem sobie ofertę sklepu nie dla idiotów i znalazłem kompa o takich parametrach

proc core 2 quad q9450 (2.66ghz dsb 1333mhz cache l2 12mb)

ram 4gb

dysk 640gb

grafa radeon 4650 1gb (dobra?) pierwszy raz o niej słyszę

nagrywarka dvd czytnik kart karta dźwiękowa 5.1 sieciówka myszka klawiatura i vista home basic

cena 2500zl jak myślicie?

domyślam się, że potrzebujesz komputer do gier.

Więc ten zestaw jest mało optymalny do gier. Lepiej wziąć słabszy procesor i mocniejszą kartę, a nie odwrotnie.

Jeśli chcesz mogę ci zaproponować ciekawszą konfigurację.

ogólnie na razie pytam :smiley: wiem że w tych sklepach zawsze coś jest lepsze i coś gorsze. W tym przypadku jak mówisz dobry proc a kiepska grafa. Więc możesz coś zaproponować w tej cenie. Nie będę podkręcać

Bardzo rzadko zdażają się dobre gotowe zestawy w sklepach. Raczej żeby mieć ogarniętego kompa trzeba samemu wybrać podzespoły. Zestaw co podałeś za ciekawy nie jest. Tutaj masz coś lepszego.

Procesor: AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/599 zł

Wentylator: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum/79 zł

Płyta główna: AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/299 zł

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK/199 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1/225 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4870 Toxic 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out/749 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black)/110 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black)/149 zł

Zasilacz: Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S/199 zł

Wychodzi ok. 2600 zł. Ceny brane z www.esc.pl (składają tam kompy za free).

Ten Phenom nie nadaje sie do grania. Przekonałem sie na własnej skórze.

ze złożeniem problemu bym nie miał. tylko teraz tyle tych nowych części że nie wiadomo co kupić

bo masz pewnie taką karte graficzną jak w tym sklepie dla idiotów…

zestaw podany przez: jurninho25 uważam za bardzo dobry. Na tej płycie głównej o ile będziesz miał szczęście przy kupnie procesora jest możliwość odblokowania 4tego rdzenia

Ps. z dedykacją dla Jehuty: http://bachcomp.pl/148,1,E8400-30-GHz-kontra-Phenom-II-x3-720–test-.html

Co do gotowców z hipermarketów to nie dość ze kupujesz gówniany sprzęt to jeszcze wsadzają zasilacze niby najlepsze na rynku a to są najwieksze syfy np. Megabajty, No name, Deery itp. Ja tez kupiłem gotowca i zasilacz robil w pory i spalil calego kompa, a wymienic nie moglem go bo gwarancja, okazał sie nim jakis Megabajt 350w. Polecam jedynie składane samemu, ponieważ masz kontrole co sie dzieje i mozesz pojedynczo reklamowac sprzety a gotowca to musisz calego i nie mozesz w nim nic wymienic przez 2-3 lata bo gwarancja, a w swoim to zawsze niby nie masz plomb ale jak ci np. karta nie wyrabia to mozesz ja sprzedac i wymienic na nową.

Wiesz na gwarancję że tak powiem leję bo mam znajomego informatyka i serwisanta kompów w jednym. więc jakbym takiego kupił to od razu bym zasiłke zmienił