Komputer/zestaw do 3000 PLN

Cześć!

otrzymałem mały przypływ gotówki i chciałbym zakupić nowy komputer. Do tej pory korzystałem z laptopa a chcę stacjonarkę + monitor w kwocie max 3000 PLN.

Kompa będę używał do gier (GTA V, CS GO, Wiedźmin, Skyrim) i ewentualnie może jakaś obróbka zdjęć z wakacji.

Uda się znaleźć budę + monitor + mysz do tej kwoty?

Dopisz co wolisz AMD czy Intel, Radeony czy nVidię, monitor jakiej wielkości?

Proszę bardzo.

Dzięki! A czy mogę wymienić na mniejszy dysk SSD na system - powiedzmy 128GB i podpiąć sobie w kieszeniach dwa dyski - 1TB i 320GB poprzez SATA? I resztę dołożyć powiedzmy do ramu albo procka?

p19koz - nie ma dla mnie znaczenia, chciałbym jak największą wydajność za jak najniższą cenę.

Niewielki Sens, oszczędzisz może 50 zł, a lepiej zostaw sobie trochę miejsca na SKyrima / Wiedźmina, doczytywanie będzie lepsze.

Wiecej możesz uzyskać tnąc nieco obudowę i płytę na tańsze B450.

To możesz zawsze, ale 320 pewnie zuzyta już trochę i wolniejsza nawet od 1 TB.

Ram i procek ujdzie, bardziej to bym rozważył - jeżeli znasz ryzyko i akceptujesz uzywki - pokoparkową kartę. 570 4GB jest fajna, ale 580 8 GB fajniejsza. Nowa wyjdzie ze 300 zł więcej, np. taka https://allegro.pl/oferta/xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-edition-8gb-7617344018?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Pozostałe&gclid=Cj0KCQiAheXiBRD-ARIsAODSpWNB9dsGn4Fy-tBliXixEGPB3AMk4eAkxJrSWbuLYEWY7mNW256GUg8aAkaUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/w7suvpfbl dość budżetowa, zostaje 500 zł na monitor i peryferia.
Antec VP-PC 500W
Gigabyte Radeon RX 570 AORUS 4GB GDDR5
GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X Blue CL16
AMD Ryzen 5 2600
SilentiumPC Armis AR1
MSI B450-A PRO
Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500

Ja mam nieco podobną propozycję wraz z monitorem, który w takim budżecie myślę, że będzie dobrą opcją:

Sam zestaw przekracza 3000 złotych jednak należy wziąć pod uwagę wahające się ceny. W dodatkowy dysk SSD możesz zaopatrzyć się gdy znowu dozbierasz trochę gotówki.