Komputer znacznie zwolnił po dodaniu 8 GB ram

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi jutro zrealizuje wszystkie porady oraz powiadomię was o dalszym rozwoju sytuacji. Zapraszam jutro do kontynuacji dyskusji!

A i zapamiętaj jedno.RAM doruwnóje do najsłabszej kości. Tak na przyszłość.

Tu nie ma co kontynuować dyskusji. Albo ustawisz ręcznie pamięci by działały wszystkie tak jak większość (czyli 1333), albo płyta będzie kombinowała z dopasowaniem tej 1600. Dodatkowo powiem tylko żebyś zwrócił uwagę też by napięcie dla pamięci nie było ustawione w trybie Auto.
Osobiście włożyłbym tą kość do banku 1 i zobaczył jak się system zachowa.

Opisz może co to są za kości lub daj zdjęcie?

Dlatego problemem są porady “sprzętowe” Sam byś to palcem zrobił. a ludzie olewają i dalej piszą.
U mnie jak wiatrak za głośno chodzi, to już rozbieram. A im sie pali cyka piszczy , aa napiszę na DP może magicznie pomogą.Ech

A najlepiej, to wyjmij wszystkie kości pamięci i włóż dwie nowe, które kupiłeś, do banków, aby utworzyć dual channel i zobaczysz co będzie. A tak będzie się gdybać. Jak wyżej pisano, kości muszą być tej samej szybkości i nie koniecznie tego samego producenta (ale tak jest najlepiej).

Oczywiście kości są tej samej szybkości popróbuje i proszę jeszcze o rade w biosie co zmienić itd aby wszystko było jak należy. Napięcie jest na trybie auto.

“walnięta” kość w banku 1 druga z zestawu w banku 2. Komputer uruchamia się szybciej czyli jednak pomogło. W cpu-z pokazuje channel # single. Nie wiem czy ma to wpływ na cokolwiek. W biosie zablokowane 1333 i napięcie również zablokowane 1,50V. Co dalej ?

Wszystko śmiga podtopiłem kości w spirytusie. Komputer dokładnie potraktowałem sprężarką. Trochę modlitwy i jednak te niepozorne rady czasem dają największe rezultaty. Kość która nie pasuje do reszty siedzi w pierwszym slocie. Dysk mocno dostaje po dupie ale wydaje mi się że mieli te wszystkie nowe dane po wykryciu nowego sprzętu. Dziękuje za rady!