Komputer zostanie wyłączony za 60sekund

Witam. Nie mam msblastera, sprawdzałem ms blast removerem i jeszcze jakimś, który skanował mi całego kompa chyba z godzine i nie znalazł msblastera. Czy ktoś wie, jak mogę się pozbyć tego wyłączania komputera co pare godzin?

Jaki masz system operacyjny i czy masz zainstalowanego service packa?

Mam xp, tak mam sp2

Czy czas co jaki komputer się wyłącza jest za każdym razem taki sam czy przypadkowy?

SP3 zainstaluj i zobaczymy co będzie dalej.

Tak, czas jest zawsze taki sam 60 sekund. Po wpisaniu shutdown -a w start -> uruchom okienko znika, ale proces nadal trwa, czyli po tych 60 sekundach komp i tak się wyłączy.

Spróbuj:

  1. przeinstaluj sterowniki do karty sieciowej

  2. odłącz wszystkie zmapowane foldery sieciowe

a jak to nie pomoże to możesz zmienić zachowanie systemu po pojawieniu się błędu związanego z usługami RPC:

-panel sterowania=>usługi=>zdalne wywołanie procedur (rpc)=>właściwości=>odzyskiwanie=>

pierwszy błąd

drugi błąd

kolejny błąd

wszystkie 3 ustaw na uruchom usługę ponownie albo nie podejmuj żadnej akcji.

Jak mam się dostać do tych usług ? W panelu sterowania nie mogę znaleźć. Zainstalowałem sp3 i oprócz tego, że komp się włączał 5 minut to nic się nie zmieniło.

w ścieżce zapomniałem o jednym kroku :slight_smile:

panel sterowania => narzędzia administracyjne=>usługi …

Hej,

Zamknij narażone na ataki porty korzystając z programu Windows Worms Doors Cleaner 1.4.1. Instrukcję co i jak zrobić znajdziesz tutaj. Przejrzyj też autostart - być może ktoś zrobił Ci psikusa i dodał małą aplikację, by nękała Cię, gdy siedzisz przy kompie… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej, już działa normalnie. Jeżeli ktoś ma z tym problem to polecam zainstalować service pack 3. Mi pomogło.

:slight_smile:

:slight_smile:

Hej,

Niemal zawsze opłaca się instalować poprawki, gdyż zwiększają niezawodność i bezpieczeństwo systemu. A jakby nie patrzeć Service Pack to zestaw takowych poprawek. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus