Komputer zostanie zamkniety po 60 sekundach (log)

Witam!

Siedze sobie przy kompie a tu nagle wyskakuje informacja ze komputer musi zostac zamkniety za 60sekund (odliczanie) i ze cos wykonal nieprawidlowa operacje. Wiem, to jakis wirus. Mialem tak juz kiedys ale bardzo dawno, wiec nie pamietam jak juz rozwiazalem ten problem… :roll:

Wklejam loga:

Pomozcie!

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw)

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki na czerwono usun ręcznie z dysku

Czytaj

http://www.error.xp.pl/

ale jest przecież już

Mam takie pytanko…

Skoro ten plik jest usuwany:

C:\WINDOWS\update\ wuauclt.exe , to czy tego też nie trzeba skasować?

Tak na chłopski rozum :slight_smile:

Owszem ale tak - Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz Windows Update Service

Pozdro Gutek2222

Nie mam w System32 takiego pliku “csrs.exe”, jest tylko csrss.exe…

Więc co zrobić?

bo jest podpiety pod >Client Server Runtime Process i laduje ci sie w autostarcie ,w ten sposob go usuniesz

Usunalem csrs.exe, jak i wuauclt.exe z autostartu.

Ale jak to (csrs.exe) usunac z dysku, jesli tego “niby” nie ma?

jak usunąles to jak ma byc??

Wklej loga SilentRunners

jak go nie ma to po prostu nie usuniesz! proste! :wink:

Usunalem tylko z autostartu. Kuz5 kazal usunac z dysku, ale w system32 nie ma takiego pliku jak “csrs.exe”, jest tylko “csrss.exe”.

Złączono Posta : 14.04.2006 (Pią) 16:09

Jeszcze dodam ze jak wlacze Windows Doors Cleaner, to mowi mi ze plik csrs.exe jest tam zainfekowany czy jakos tak.

Wiec ten plik jest, ale go nie widac…

Daj log z silenta, Scan EWIDO po update :wink:

Jak na razie, komputer chodzi normalnie i nie zamyka sie.

Nie bede skanowal Ewido, bo ten komputer ma 132 mhz i to nieco by trwalo.

Zapodam jeszcze loga Hijacka dla pewnosci.

Jak chcialem pobrac Silent Runners to pojawila sie jakas instrukcja, po angielsku, i niewiele zrozumialem.

Dziekuje wszystkim, ktorzy mi pomogli :slight_smile:

Start --> uruchom --> services.msc --> wyłącz usługe Windows Update Service

Nastepnie kasujesz wpis:

Poza tym czysto :slight_smile:

Silent Runners (prawy przycisk myszy --> zapisz element docelowy jako --> włączasz i czekasz, aż się pojawi że log jest skończony :slight_smile:

Ta usluga jest wylaczona. Jednak po usunieciu wpisu, znowu sie pojawia.

Zaraz dam loga z SR.

Jeżeli usługa jest wyłączona, to zrób jeszcze to (przed kasowanie wpisu):

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz UpdateSvc i ok

Dopiero teraz skasuj wpis :slight_smile:

Takie cos:

The service UpdateSvc is enabled and/or runinng. Disable it first using HijackThis itself (from the scan results) or the service.msc window.

Złączono Posta : 14.04.2006 (Pią) 17:03