Komputer zużywa za dużo RAMu - Pomocy!


(Warold15) #1

Mój komputer jest świeżo po całkowitym formacie dysku. Zainstalowałem tylko niezbędne programy i strasznie muli. Zużycie Ramu jest na wysokim poziomie. Zupełnie nie wiem co się dzieje. Czy można jakoś zaradzić? Dodaje zdjęcia specyfikacji i procesów. 

fd.jpg

ds.jpg


(askow) #2

Rozszerz rubrykę opis procesów. Ogólnie wygląda to problem z Windows Update (spróbuj wyłączyć). Masz też jakiś problem ze sterownikami (klasyfikacja systemu niedostępna).


(Mark7) #3

Jak bym miał zgadywać to powiedziałbym, że w tle pobiera Windowsa 10 - we wtorek była nowa porcja aktualizacji.


(Mpiotro13) #4

Masz to co ja. Mi akurat windows update wyszukuje aktualizacje w kółko więc go wyłączyłem. Jeśli ci też szuka aktualizacji bez przerwy to wyłącz usługę albo spróbuj WU naprawić.

 

Dla systemów Windows Vista i Windows 7:
Sprawdź, czy data i godzina w systemie jest poprawna.
Uruchom komputer w trybie czystego rozruchu - http://support.microsoft.com/kb/929135
Sprawdź czy problem będzie występował na nowym koncie użytkownika w systemie. Jeżeli problem nie będzie występował, wykonaj instrukcję z artykułu: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/fix-corrupted-user-profile
Naciśnij na klawiaturze klawisze win+r i wpisz komendę services.msc. Sprawdź, czy na liście usług są uruchomione usługi takie jak:
Windows Update
Usługa inteligentnego transferu w tle
Usługi kryptograficzne
Instalator modułów systemu Windows
Jeżeli podczas wyszukiwania aktualizacji pojawia się komunikat, że usługa Windows Update nie jest uruchomiona i konieczny jest ponowny rozruch komputera, odinstaluj (i ewentualnie zainstaluj ponownie) Intel Matrix Storage, Intel Rapid Storage, Technologia pamięci masowych Intel.
Odinstaluj oprogramowanie antywirusowe (upewnij się wcześniej, że dysponujesz kluczem produktu i/lub nośnikiem instalacyjnym, aby móc je przewrócić).
Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki/BIOS – sprawdź na stronie producenta sprzętu.
Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update (narzędzie wbudowane w system jest tym samym narzędziem, które możesz pobrać stąd: http://go.microsoft.com/?linkid=9830262))
Pobierz i uruchom narzędzie do ręcznego resetowania usługi Windows Update (jako administrator):
http://sdrv.ms/18aiLrU
Wykonaj instrukcję z artykułu:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/troubleshoot-problems-installing-updates
Użyj Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu - http://support.microsoft.com/kb/947821
Sprawdź logi:
%SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.log, %SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.persist.log
Naciśnij Start, Wszystkie programy, Akcesoria, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator. W czarnym oknie wiersza poleceń wpisz komendę sfc /scannow
Przy problemach związanych z połączeniem, uruchom Wiersz polecenia tak jak w poprzednim kroku i wykonaj komendy 
netsh winsock reset
ipconfig /renew
Wyłącz tymczasowo protokół IPv6 w ustawieniach karty sieciowej. Jeżeli nic nie pomoże, sprawdź czy problem zostanie rozwiązany, gdy skorzystasz z innego łącza Internetowego i ewentualnie skontaktuj się z twoim dostawcą usług Internetowych.

 

 

 

Jeśli chcesz wyłączyć usługę to zrób to:

 

Wchodzisz w menustart i klikasz prawym przyciskiem myszy na komputer i zarządzaj. przechodzisz w usługi i aplikacje/usługi i na samym dole klikasz dwa razy na windows update. I zmieniasz typ uruchamiania na wyłączony.