Komputer zwalnia przy kopiowaniu!

Witam!

Mam taki oto problem. Otóż gdy kopiuje duże pliki (filmy, obrazy płyt, itp.) mój komputer właściwie stoi w miejscu. Pliki kopiuje ładnie, ale nie można nic innego jednocześnie robić (strony strasznie wolno się ładują, nawet notatnik ciężko się uruchamia).

Czy to jest wina sprzętu (konfiguracji) czy może problem leży gdzie indziej?

Oto mój komputer:

kompua5.th.jpg

Procesor mam podkręcony do 2500+ (tzn. 1,8 GHz)

Pozdrawiam!

Ba sam początek zdefragmentuj dysk

Zawsze komputer podczas kopiowania będzie obciążony

Ale na sam poczatek zdefragmentuj dysk

Optymalizacja systemu robiona :?:

Zdefragmentuj dysk.

:arrow: http://www.idg.pl/ftp/pc_5685/Copy.Handler.1.28.html

Grzel zjawisko całkiem normalne, niestety podczas kopiowania jest wielkie obciązenie procesora i RAMu 8)

Copy Handler. Zaistaluj to. Plik sie kopijuje a ty mozesz nawet sobie gre właczyć :slight_smile: no moze przesadziłęm.

podczas kopiowania plików jest duże obciążenie dysku i ramu więc to całkiem normalne :slight_smile:

a szczególnie jak masz pofragmentowane pliki

tak sie składa że dyski twarde to najwolniejsze ogniwo współczesnych PC :?

Dysk mam zdefragmentowany.

Troche sie wnerwiłem jak zauważyłem, że u kumpla (ma gorsyz sprzęt) wszystko działa ok nawet podczas kopiowania :evil: . Komputer też chodzi mu wolniej ale nie tak jak u mnie!

Uruchomię ten programik zobaczymy co dalej!

Dzięki! :slight_smile:

Sprawdź też ustawienia dysku - moze nie pracuje w trybie DMA tylko PIO

A nie chodziło ci przypadkiem o kopiowanie z płyt? Dysk i napęd nie są na wspólnej taśmie?

Komputer zawsze zwalnia gdy plik kopiowany jest z partycji na partycje lub z płyty na partycje. Dyski mam na jednej taśmie, a napędy na drugiej.

Problem nie występuje np. przy wypalaniu płyty lub jej kopiowaniu!

Gdzie moge sprawdzić te ustawienia DMA i PIO?

W menadżerze urządzeń (jeśli to Windows), we własciwościach kanałów IDe (jeśli to dyski Ide). Jeśli inne to napisz jaki system i jaki sprzęt - może ktoś inny jeszcze na coś wpadnie…