Komputer zwalnia w trakcie pracy i problem z uruchamianiem

Nowy plik naprawczy usunie wpisy Canon
i oczyści Dziennik zdarzeń, aby można było sprawdzić nowe problemy

Z plikiem naprawczym postępuj tak jak z poprzednim
fixlist.txt (352 bajty)

Temat przenosimy do odpowiedniego działu

Zrobiłam naprawę z FRST
Logi w załączniku Fixlog.txt (1,7 KB)
Nie wie co robić dalej…
Może lepiej całkowicie zoptymalizować system i przejść na Win 10?
Tyle że nie wiem czy ma to sens skoro dysk twardy „ledwo dyszy”…
Chyba stary poczciwy PC stacjonarny będzie musiał przejść na emeryturę :slight_smile:

Dysk masz niewielki jak na te czasy, 500 GB ale predkości i stan w normie.
Ty masz po prostu za słaby procesor ( dwa rdzenie) i bardzo mało pamięci ( 4MB) a cała „zabawa” odbywa sie pomiędzy nimi. Dodatkowo, skoro masz mało RAM-u, zostaje zaprzegnięty do tej „zabawy” dysk który jest znacznie wolniejszy niz RAM a to jeszcze bardziej spowalnia gdy system i aplikacje wykorzystują sporo pamięci
Oczyszczenie ze zbędnych „naleciałosci” w systemie troche to przyspiesza ale cudów nie spowoduje.
Przejście na Win 10 poza zwiększeniem bezpieczeństwa niewiele pomoze.
Czas na emeryturę.

3 polubienia

@Yakii dzięki za odzew i pokazanie „kawę na ławę”. Teraz już wszystko wiem. Będę się musiała więc pożegnać z mym poczciwym PC - przynajmniej jako sprzęt do pracy biznesowej

Ten PC mozesz jeszcze bez problemu uzywać. Najlepiej z jakąś „delikatną” dystrybucją Linuxa.
Popytaj w sieci którą użyć bo tego jest „od diabła i trochę”. Ale trzeba dobrze sprzętowo trafić (sterowniki). Powodzenia.

Jeszcze myśle nad opcją żeby całkiem wyczyścić komputer i wgrać system i sterowniki na czysto
Tylko też będę musiała kogoś poprosić o pomoc bo takich operacji nie chce robić sama żeby czegoś nie popsuć.
Po tym wszystkim taki komputer byłby jedynie do takiej lekkiej pracy i przeglądania Internetu
Chyba to jedyne sensowne wyjście
Dzięki za wszelką pomoc i rady