Komputer zwiesza się przy ekranie płyty głównej

Witam !

 

 

Dzisiaj jak co dzień postanowiłem uruchomić komputer , nacisnąłem przycisk i pojawił mi się ekran płyty głównej(jak zawsze) , po kilkunastu sekundach komputer dalej bezczynnie pokazywał mi ekran płyty głównej , a więc zresetowałem go z 2 - razy i w końcu się uruchomił , niestety , problem dalej widnieje , mimo że komputer się uruchamia to jest uciążliwe za każdym razem patrzeć czy się uruchomi czy nie. Drodzy forumowicze każdy post się liczy , co zrobić aby ten komputer znowu działał jak należy . Żeby rozwiać problem temperatur dodam że ostatnio była zmieniana pasta termoprzewądząca na procesorze MX2 , a nawet sprawdzałem w programie speed fan oraz w biosie temperatury więc to na pewno nie wina samych temperatur. Wszystkie się wahają w granicy 25-40 stopni przy mojej pracy .

 

Platforma to:

 

  • płyta główna gigabyte ga-p35-ds3r rev. 1.0

  • karta graficzna ATI HD 5670

  • dysk segate 160 gb

  • procesor intel core 2 duo 2,2 GHz E4500

  • zasilacz FORTRON FSP450

Jest głośnik systemowy?

Obejrzyj kondensatory, może są już zużyte.

Czu ostatnio podłączyłeś jakieś nowe urządzenie do komputera (np. na USB)?

Czy zmieniałeś ułożenie kabli za komputerem?

Odłącz na chwile dysk Seagate od płyty głównej i zobacz czy wtedy wystartuje, jeśli tak - wymień dysk :slight_smile:

 

Nie , nie jest podłączony.

 

 

 

Hmm , ciężko mi się ustosunkować , ponieważ nie mam nic wspólnego z elektroniką. Jedyne co usłyszałem od mojego brata , który właśnie jest elektronikiem że  jest to nie opłacalne.

 

 

 

  1. Nie wszystkie są te same nawet odłączałem i włączałem komputer bez np. drukarki itp. , ale to nic nie dało.

  2. Nie.

 

 

 

Faktycznie bez dysku startuje , oczywiście tylko do momentu gdy komputer nie ma co załadować :wink: . Chętnie bym dowiedział się dlaczego tak się dzieje , bo dysk sprawdzałem i ani jednego bad sector’a nie ma , nigdy z nim też z nim nie miałem problemów , więc trochę mnie to zdziwiło że nagle tak zaczął pracować.

Podłącz może dysk pod inne wejście.

pogrzeb z ustawieniami dysków jak masz na IDE mogą kolidować ze sobą co powoduje problemy bądź z dyskiem jest coś nie tak