Komputer zwiesza się przy ekranie płyty głównej

(Krencio905) #1

Witam !

Dzisiaj jak co dzień postanowiłem uruchomić komputer , nacisnąłem przycisk i pojawił mi się ekran płyty głównej(jak zawsze) , po kilkunastu sekundach komputer dalej bezczynnie pokazywał mi ekran płyty głównej , a więc zresetowałem go z 2 - razy i w końcu się uruchomił , niestety , problem dalej widnieje , mimo że komputer się uruchamia to jest uciążliwe za każdym razem patrzeć czy się uruchomi czy nie. Drodzy forumowicze każdy post się liczy , co zrobić aby ten komputer znowu działał jak należy . Żeby rozwiać problem temperatur dodam że ostatnio była zmieniana pasta termoprzewądząca na procesorze MX2 , a nawet sprawdzałem w programie speed fan oraz w biosie temperatury więc to na pewno nie wina samych temperatur. Wszystkie się wahają w granicy 25-40 stopni przy mojej pracy .

Platforma to:

• płyta główna gigabyte ga-p35-ds3r rev. 1.0

• karta graficzna ATI HD 5670

• dysk segate 160 gb

• procesor intel core 2 duo 2,2 GHz E4500

• zasilacz FORTRON FSP450

(G7996095) #2

Jest głośnik systemowy?

(Longhorn2009) #3

Obejrzyj kondensatory, może są już zużyte.

(falcon89) #4

Czu ostatnio podłączyłeś jakieś nowe urządzenie do komputera (np. na USB)?

Czy zmieniałeś ułożenie kabli za komputerem?

(marcin565) #5

Odłącz na chwile dysk Seagate od płyty głównej i zobacz czy wtedy wystartuje, jeśli tak - wymień dysk :slight_smile:

(Krencio905) #6

Nie , nie jest podłączony.

Hmm , ciężko mi się ustosunkować , ponieważ nie mam nic wspólnego z elektroniką. Jedyne co usłyszałem od mojego brata , który właśnie jest elektronikiem że  jest to nie opłacalne.

1. Nie wszystkie są te same nawet odłączałem i włączałem komputer bez np. drukarki itp. , ale to nic nie dało.

2. Nie.

Faktycznie bez dysku startuje , oczywiście tylko do momentu gdy komputer nie ma co załadować :wink: . Chętnie bym dowiedział się dlaczego tak się dzieje , bo dysk sprawdzałem i ani jednego bad sector'a nie ma , nigdy z nim też z nim nie miałem problemów , więc trochę mnie to zdziwiło że nagle tak zaczął pracować.

(Longhorn2009) #7

Podłącz może dysk pod inne wejście.

(Lamerq2) #8

pogrzeb z ustawieniami dysków jak masz na IDE mogą kolidować ze sobą co powoduje problemy bądź z dyskiem jest coś nie tak