Komputer zwolnił, dysk twardy głośno pracuje

Witam. Mam pewien problem od pewnego czasu i nie wiem jaką diagnozę postawić…

Otóż mój PC pewnego dnia po włączeniu zwolnił, nie znacznie zale zauważalnie. Pomyślałem sobie że może czas na format dysku bo rok był niesformatowany a bardzo często pracuję na komputerze. Zrobiłem formacik, wszystko przebiegło pomyślnie ale co mnie zszokowało, że mój PC nadal zamula… format drugi raz bo pomyślałem że może coś nie tak się zainstalowało, ale znowu to samo… no i tak pracuję na nim już od 3 tygodni i zaczyna mnie już to lekko drażnić bo jak przeglądam stronki www, lub uruchamiam jakiś program czy mp3 to trwa to dłużej niż zwykle a same przeglądanie stron potrafi czasem nieźle wkurzyć w takim tempie. Zauważyłem że mój dysk twardy chodzi głośniej, gdy klikam i uruchamiam coś lub przeglądam stronki to wyraźnie słychać jego pracę połączoną z zacinaniem się kompa.

Parametry dysku: HitachiHDS721010CLA332(1000)GB

Zrobiłem przegląd w HD Tune ale nie znam się na tym i proszę by ktoś na to zerknął czy wszystko w porządku. :slight_smile:

To mój pierwszy post na dobreprogramy. Z góry dziękuję za pomoc! post-265808-0-31049600-1411153943_thumb. post-265808-0-69158100-1411153998_thumb.

Jak na ten przebieg naprawdę smart wygląda zadziwiająco dobrze. Gorzej z benchmarkiem nie wiem coś cały czas mieli dysk. Nie ściągają się czasem aktualizacje systemu bo wygląda nieciekawie. Benchmark wykonaj tak aby nie korzystać z komputera.

dzięki za odp. hmmm aktualizacje na bierząco :wink: nie mam pomysłu…