Komputer zżera za dużo pamięci


(4dr14n) #1

Jak w temacie - a dokładniej chodzi o to, że w menedżerze zadań w zasadzie nie ma żadnego procesu, który by mógł zabierać tyle pamięci - tzn chodzi mi o zakładkę w menedżerze zadań, gdzie pod wskaźnikiem użycia procesora, jest wskaźnik uzycia pliku stronicowania, czy jakoś tak. No i ten wskaźnik pokazuje wartość nienormalną moim zdaniem, w porównania do procesów, któe są aktualnie uruchomione. To użycie pliku stron. jest na poziomie 600 mb, podczas gdy zwykle kształtuje się na poziomie 350-400 mb - a procesy w sumie zabierają 128 mb. Czasami proces o nazwie "vsmon" zbiara koło 100 mb, ale to podczas skanowania, bo normalnie jest ok - tylko że użycie pliku stron. jest na podobnym poziomie i nie chce schodzić ponizej 500 mb.

a oto logi:

hjt

http://wklej.org/id/50deea692f

silent runner

http://wklej.org/id/4da4f33df9


(Gutek) #2

Optymalizacja XP: viewtopic.php?t=76580

Optymalizacja autostartu: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... opic=116.0

Czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

możesz rejestr przelecieć albo

jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

Opis RegCleaner - http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_regcleaner.php

Zobacz - Obsługa jv16 PowerTools


(4dr14n) #3

Zrobiłem wszystko w reg cleaner - trochę tego było w szczególności w tych rozszerzeniach plików, biorąc pod uwagę że od początku tyg mam nowy system.

Mam jeszcze coś takiego jak NMBgMonitor.exe - nie wiem co to jest i czy mogę to wyłączyć w uruchamianiu przy autostarcie. Poza tym nie ma raczej programów zbędnych w autostarcie (tylko nero wyłączyłem), bo jak już wspomniałem mam nowy system :slight_smile:

Poza tym niestety nie zmniejszyło się użycie pamięci w komputerze, dalej jest wysoko ponad 500mb - czy moze mieć na to wpływ żeod niedawna jest podłączony dodatkowy dysk do komputera? Chociaż o ile pamiętam, w poprzednim systemie nie zwiększyło się podczas podłączenia dysku zewnętrznego zużycie pamięci :confused:

Czy jv16 Power Tools jest zamiennikiem dla reg cleaner'a??


(4dr14n) #4

Hej,930 mb wykorzystania pliku stronicowania, to chyba za wiele...

Radzi ktoś coś?? - prócz formata rzecz jasna :slight_smile: