Komputera nie da się uruchomić po próbie podłączenia dysku do portu USB 3.0

Witam, dziś miałem awarię komputera stacjonarnego wyglądało to tak że komputer był normalnie uruchomiony włączony system Windows, pulpit i chciałem podpiąć dysk twardy przenośny A-DATA i z chwilą kiedy wkładałem wtyczkę USB 3.0 od dysku twardego komputer nagle się wyłączył i nie da się go w ogóle uruchomić (nie reaguje na przycisk zasilania) co może być przyczyną?

 

Konfiguracja komputera to: 

Płyta główna: Gigabyte GA-78LMT-USB3

Obudowa: Chieftec SERIA MESH // CT-01B 

Zasilacz jest również firmy Chieftec jednak nie wiem jaki model ponieważ był już razem z obudową w zestawie

Ram: Kingston 16 GB DDR3

Procesor AMD Athlon x2 280

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Prawdopodobnie zrobiłeś zwarcie na porcie USB?

 

Odłącz kompa na chwilę od zasilania 230V i sprawdź.

 

 

Zacznij od podmiany zasilacza lub padła płyta główna?

Dziękuje JNJN jakie było moje zdziwienie jak podpiąłem kabel zasilania i komputer się włączył po całej nocy bez prądu, swoją drogą ciekawe co się wydarzyło że zablokowało włączanie się komputera? Po włączeniu komputera tylko wyświetliło się “Update New Data To DMI” i wszystko działa normalnie włączenie z wszystkimi portami USB a i po ponownym uruchomieniu to Update New Data To DMI już się nie wyświetlało. 

Prawdopodobnie zwarcie lub przeciążenie na linii zasilania + 5V i zadziałały zabezpieczenia zasilacza.

Dziękuje za jasne wytłumaczenie, mam jeszcze jedno pytanie bo teraz zaobserwowałem na tym komputerze że jak się go wyłączy od prądu i włączy znowu to wyskakuje jednak to “Update New Data To DMI” i teraz nie wiem czy tak pokazywało zawsze czy teraz po tym zwarciu tak się zrobiło, o co może chodzić? 

 

Komunikat nieszkodliwy, bios zapisuje konfigurację sprzętową.