Komputera "pyka" i zawiesza się

Witam,

od jakiegoś pojawia się pewien problem. Otóż nagle słyszę takie pyknięcie (czasami dwa) i komputer się zawiesza. raz zdarzyło mi się, że po kilku sekundach wszystko wróciło do normy, ale w reszcie przypadków kończyło się to restartem systemu.

Co może być przyczyną?

Pyknięcie czy piknięcie.Jesłi pyknięcie to wygląda na przebicie kondenstora.Zdjmmij ściankę i zlokalizuj ewentualne uszkodzenie.

W jaki sposób mam to sprawdzić? Jest to pyknięcie (jeśli poprzez pikniecie masz na myśli ten dźwięk “systemowy”).

I czy może to być dysk twardy?

Przebicie kondensatora to coś w rodzaju “strzału” czasem z pojawieniem się iskry.Jeśli komputer nie jest uziemiony lub zerowany,podłącz go do gniazda z bolcem.

Stawiałbym na dysk twardy. Kiedyś to przerabiałem. Coś dzieje się z głowicą dysku i właśnie wtedy słychać takie mechaniczne odgłosy.

Jest uziemiony.

Jeśli to dysk, to może w końcu paść na dobre? I czy możliwe, żeby był to zasilacz?

Miałem kiedyś coś podobnego, ale nie wiem czy to to samo. W każdym razie były problemy z dyskiem i musiałem go wymieniać.

Hmmm,miałem to w tym roku w kwietniu,miałem 2takie lekkie pykniecia czy cyknięcia ale dosłownie leciutkie,ale komp sie nie wieszał w końcu pojawił mi sie problem z łączeniem z netem dałem kompa do diagnozy i okazało się że płyta sie grzeje,całe szczęście była na gwarancji,więc jeśli Cie to niepokoi idz z kompem na diagnoze,koszt to 20-40zł zależy od sklepu

Hmm, no OK. Wcale by to dziwne nie było, to ten komputer ma juz 4 lata. W każdym razie dzięki.

Nie ma się co zastanawiać tylko lecieć i niech sprawdzą ,ja kompa też mam staruszka ale z kartą 512,też takie diagnozy stawiałem że może to zasilacz nie ryrabia itd a okazało sie co innego więc lepiej wydać pare groszy i uratować kompa bo nowego niekażdy może kupić :slight_smile: