Komputero do 700 do internetu/zdjęć

Witam!

Nie orientuję się w aktualnie dobrych konfiguracjach a potrzebuję (dość pilnie, mam dwa tygodnie) pomocy w złożeniu taniego zestawu (obudowa - najlepiej jakaś mniejsza,dysk góra 250gb, płyta główna, procesor, ram, //karta graficzna //, zasilacz) z w miarę wydajnym procesorem oraz kartą graficzną pozwalającą na uruchomienie starszych gier (góra to wiedźmin 1). Więcej nie potrzeba - system mam, dźwiękowa wystarczy zintegrowana, cd/dvd też jakieś mam. Komputer nigdy nie będzie podkręcany.

Mam obudowę SFF i zasilacz do niej jakiś strasznie słaby, ale do tego chyba ciężko będzie coś włożyć?

Wydaje mi się, że uda się złożyć coś z core i3, a jeśli to, chyba muszę poszukać w używanych zestawach z mocnym core 2 duo?

Widzę, że i3 będzie ciężko poskładać w tym budżecie - więc karta graficzna jest tylko dodatkiem, na integrze pewnie i tak wiedźmin ruszy.

Nie ma się co orientować.Weź tylko płytę DDR3 bo pamięci są dużo tańsze

Twój budżet pozwala na niewiele.Proc i płyta to min 350-500zł .A Ty marzyłeś o i3 :slight_smile:

Używanej płyt bym nigdy nie kupił.

Najtańsza płyta +ram 200zł

Proc 200zł

zasilacz min 60zł

obudowa min 40zł

Dysk 100zł

Grafikę kupisz za 100zł

i to taką że prawie każda gra pójdzie.Nie mówię tu o największych pożeraczach,ale już Shift który jest w miarę nowy i ma grafikę przyzwoitą.Oczywiście używana karta.

Pola do popisu nie masz żadnego,musisz szukać okazji i brać co najtańsze żeby się wyrobić w.w budżecie.A czy to będzie ta płyta czy tamta,proc 2x2.6 czy 2x3 to już różnicy nie poczujesz.Kup lepiej więcej ramu kosztem proca,zainstaluj siódemkę i to będzie najlepiej śmigać.Takie moje zdanie,poparte wieloletnim doświadczeniem.