Komputery HP, kilka pytań

Witam mam pytanko znalazłem w kartonie na starym magazynie kilka zakurzonych hp o takiej specyfikacji , a nie znam się na tym zbytnio da się z tego jeszcze korzystać jak się wrzuci windowsa ?

Screenshot from 2024-08-26 17-38-36

Sprzęt jeszcze nie najgorszy, windows też powinien działać, ja jednak wolał bym już tą fedorę lub inne distro.

Intel 12 generacja, przyzwoita pamięć, bardzo duży dysk, sprzęt bardziej niż aktualny. Tylko korzystać.

Tyle, że niekoniecznie SSD, a to podstawa. Tu tej informacji nie ma. Jeśli to 2 TB HDD, to będzie wąskie gardło.
Reszta to bardzo dobry sprzęt.

A po co Windowsa? Fedora 40 to bardzo przyzwoity system na i3 wręcz fenomenalnie działa. Sam korzystam. Ewentualnie dysk SSD dodać. Zresztą sprawdź o jest w środku.
Lewy górny róg, w menu na dole znajdź DYSKI, kliknij i wybierz dysk, odczytasz co tam wsadzili.

Do Fedory trzeba dodać kilka drobiazgów, wtyczek i robi się bardzo przyjemna i wygodna.

Dziwny temat. Znalazłeś w starym magazynie dwuletni sprzęt w kartonach. Prawdopodobnie nie jest twój. Chcesz go sobie wziąć albo sprzedać?

Albo cięcie etatów i nie ma komu ocenić co jest barachłem niewartym do sprzedaży, by cokolwiek odzyskać.

Sprzęt należy do mnie , otrzymałem go przy sprzątaniu magazynu razem z reszta wyposazenia , wiec te uwagi proszę sobie schować w kieszen :smile:

Ja nie wiem jak można miezyć swoją miarą kazdego :wink: Nie każdy kradnie , co za mentalność. dla ciebie może dwuletni sprzęt jest nowy, dla kogoś stary. Dobra koniec offtopu

A tak wyglądają w środku z tego co widzę jest tutaj dysk m.2 czyli z tego co piszecie mogę to sprzedać z jakimś tam zyskiem.




To są takie mini PC do biura. Spoko zupełnie, z fakturą używki chodzą po 900zł brutto. Czyli ok 730zł netto.
Masz do tego zasilacze? Sam czasami podobne używki kupuje do biurowej pracy w jakiejś obsłudze czy coś.

Będę pisać co będę chciał, tym bardziej jak widzę śmieszne pytania:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Właśnie dlatego z tobą nie polemizuję.

:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :grinning:

Bardzo dobre dyski, na nich samych wyjdziesz znacząco na plusie - szczególnie jeżeli nie były długo lub wcale używane. A z doświadczenia ze sprzętem magazynowym powiem Ci, że tak właśnie często jest. Na twoim miejscu sprzedałbym osobno dyski i osobno ten MiniPC. Powinno wyjść o wiele korzystniej niż za całość w zestawie.

Nawet po wentylatorze widać, że jednak były używane. A w przypadku SSD nie tyle liczy się sam czas używania, a ilość zapisów, więc może być różnie.

Jasne, z tym że ten sprzęt mógł być używany wcześniej z innym dyskiem. Ten model dysków nie był montowany fabrycznie, musiał być dorzucony i możliwe, że dysk zmienili w późniejszym czasie. Z własnego doświadczenia mogę Ci napisać, że komputery po modyfikacji sprzętowej często lądują w magazynie i tam już zostają zapomniane. Swojego czasu kupiłem w ten sposób około 20 niemal fabrycznych laptopów HP EliteBook.

Miałeś rację dyski we wszystkich 30 sztukach mają od 5 do max 10 godzin pracy . Sprawdziłem w crystaldiskinfo instalując na jednym windowsa i podpinając wszystkie i sprawdzając. Podczas tego okazało się że jednak 10 sztuk jest na Intel core i3 12 generacji pozostałe 20 są na Intel core i7 też 12 generacja . I te ja i7 mają nie 16 tylko 32gb ramu . Czyli dobry sprzęt dobrze , że mnie tknęło i napisałem tutaj bo dzięki temu przyjrzałem się temu bardziej .:stuck_out_tongue:

Najlepsze jest to że wszystkie stoją na Fedorze ale mają naklejki windowsa i mają klucze w uefi. Więc tym bardziej lepiej pod sprzedaż . :grinning:

A dyski widzę że to złoty gral bo są kompatybilne z ps5 . Czyli sprzedadzą się też w dobrej cenie . Patrząc na to że są nowe . I nie boje się tego stwierdzenia patrząc na ilość zapisów i czas pracy .

A ile byś chciał za taki egzemplarz z tą i7 i 32 GB RAM? :smiley: Pytam, bo moja młoda idzie teraz do szkoły więc trzeba będzie powoli szukać jakiegoś kompa i zastanawiam się nad czym mniejszym niż standardowa obudowa ATX.

I ja podpinam się do pytania o cenę.
Zarówno i7/32 jak i tego i3/16.