Komputery mnie nie widzą na sieci LAN

Mam problem z tym że inne komputery w mojej sieci mnie widzą ale nie mogą na mnie wejść mimo że mam właczonego kompa.Ja wszystkie widzę i mogę wejść na komputery z mojej sieci. Co może być przyczyną? Jak zrobić żeby mnie widziały? Gdy ludzi z mojej sieci chcą wejść na mój komputer wyskakuje im komunikat o treści: \Tomek nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

Błąd logowania: użytkownikowi nie przyznano żądanego typu logowania na tym komputerze.

  1. sprawdz firewalla windowsowego czy udostepnia wymiane plikow w sieci

  2. jesli masz jeszcze dodatkowego firewala to tam tez sptrawdz czy jest zezwolenie na ruch w sieci wewnetrznej w tym udostepnianie w sieci

narazie nic innego mi nie przychodzi do głowy…

ja mialem ten sam bol z winXP i Win2k, że nawet ping nie przechodził… okazało sie, że:

  1. XP blokował protokól ICMP (ping, itp)

  2. firewalle (a mam F-Secure Anty-Virus Client Security) nie zezwalał na ruch w sieci pomiędzy kompami… => wystarczyło stworzyc regułe…

1)Sprawdź czy oba kompy są w tej samej grupie roboczej

2)Sprawdź we właściwościach połączenia sieciowego, czy masz dodane nieudostępnianie plików i drukarek- które pozwala łączyć się innym użytkownikom z twoim kompem…;]

mrbungle, możesz mi opisać jak stworzyć tą regułe do f-secure?

ja mam polską wesje fsecure… mam nadzieje że Ty też (uzywam dokładnie FSecure Internet Security 2006 - ale podejrzewam, że w kolejnych wesjach jest podobnie :wink: )

Odpal okno F-Secure a następnie Osłona Internetowa -> Zaawansowane… -> Zapora (z drzewa po lewicy) -> na zakładce Reguły -> Dodaj… -> podaj nazwe reguły, np. “Siec domowa”, typ: zezwalaj -> edytuj listę IP które mogą mieć dostęp do Twojego kompa (u mnie sprawa prosta bo mam ustawione statyczne IP dla każdego kompa) ew mozesz dodać zakres adresów IP, podsieci itd… -> Wybierasz właściwości reguły (czyli na jakie żądania Twoj PC ma akceptować - najlepiej All IP trafic - ale uwaga! - jeśli masz pewność, że ztych komputerów nic do Ciebie nieporządanego nie dotrze) i tyle…

ew musisz sprawdzić reguły w windowsowym firewallu… oczywiscie jakby cos nie działało :wink:

PZDR

Sprawdź jaki adres IP ma komputer A a jaki adres IP ma komputer B. Wtedy dla przykładu na komputerze B wpisz w polu adres (w jakimkolwiek oknie, np.: Mój komputer) - \adres_ip_komputera_A (np.: \192.168.0.1 ) po czym enter. Proponuje na obydwóch kompach założyć konta z uprawnieniami administratora oraz z hasłem. Grupa robocza ta sama.

niestety tak jak myślałem ja mam coś zablokowane, może od górnie. Nie mam możliwości dodania nowej reguły, pole to jest nieaktywne.