Komputery sie nie widzą w sieci

Witam! Mam w pracowni informatycznej w szkole 11 komputerów. Internet byl rozdzielony w ten sposób modem>ruter żeby wifi było>switch>switch do mojej pracowni. Po zamontowaniu w pracowni osobnego źródła internetu postanowiłem przełączyć na osobne źródło czyli modem>switch i po tym komputery się już nie widzą w grupie roboczej. I skróty które były wcześniej utworzone do pulpitów komputerów też nie działają. Ale działa program krasnal w pisując w przeglądarkę IP podane przez krasnala pokazuje się nam strona krasnala. Jutro jeszcze spróbuje kreatora włączyć do połączeń sieciowych i może pomoże.

Czekam na sugestie.

Skąd w takim razie komputery otrzymują adres IP. Wcześniej zapewne miałeś na routerze serwer DHCP uruchomiony a teraz???, bo z opisu widze że tylko modem (dość ogólnie powiedziane) do switcha podpięty jest. Jak dokładniej ten internet jest dostarczany i skąd?

internet jest z vectry przez Modem Thomson TCM420. wczesniej był przed switchem router linksys i to on może robil za ten serwer dhcp ?

Dodane 03.01.2010 (N) 21:58

a i ten modem chyba ma przypisane 29 numerków IP i co trzeba by było zrobić żeby się widziały ?

Dodane 03.01.2010 (N) 22:13

Opłaca się instalować serwer DHCP czy lepiej kupić jakiś ruter z wbudowanym serwerem DHCP ?