Komputery z USA a europejskie sieci bezprzewodowe

witam,

mam pytanie odnośnie komputerów z USA a europejskimi sieciami bezprzeowodowymi. otóż pracuję w pewnym hotelu i dwukrotnie spotkałem się z przypadkiem, że goście z USA (i tylko z USA) mają problemy z połączeniem się z siecią bezprzewodową w naszym hotelu. W obu tych przypadkach ich karty sieciowe wykrywały sieć bezprzewodową sąsiada, natomiast naszej w ogóle. Domyślam się, że chodzi o jakieś błędne(inne) ustawienia routera, ale dlaczego akurat ludzie z USA mają z tym problem a nie wszyscy inni? Jeśli ktoś znałby przyczynę, to istnieje jakieś rozwiązanie, które mogłoby umołżiwić połączenie się z naszą siecią nie zmieniając ustawień routera ( nie mam niestety do niego dostępu). Jeśli rozwiązanie problemu wiąże się ze zmianą ustawień routera - to w jaki sposób należy to zrobić?

byłym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam

PS w oby przypadkach ludzie korzystali z Visty

Może ich komputery miały przystosowanie do innej częstotliwości WiFi?Nie znam się tak dobrze na tym ale to możliwe…

Bardzo możliwe że router/access point miał ustawiony za wysoki kanał. Jak dobrze pamiętam USA ma kanały 1-11 a my mamy 1-13.

Dokładnie o to chodzi - w routerze musisz zmienić kanał na któryś z 1-11, najlepiej przeskanuj laptopem bądź routerem, jeżeli ma taką opcję dostępne sieci bezprzewodowe i wybierz jakiś wolny kanał, który nie jest używany przez te inne sieci bezprzewodowe.