Komputery znajdują nieistniejącą grupę domową

(kamild1996) #1

Witam.

Mam w domu trzy komputery:

• Pierwszy stacjonarny z Windows 8.1 Pro o nazwie komputera "KamilPC" (poprzednio KAMIL-KOMPUTER)

• Drugi stacjonarny z Windows 7 Home Premium o nazwie komputera "AdrianPC" (poprzednio ADRIAN-KOMPUTER)

• Laptop z Windows 7 Home Premium o nazwie komputera "Laptop"

Chcę utworzyć grupę domową i przyłączyć do niej wszystkie urządzenia podłączone do jednego routera (stacjonarne są podłączone przez switch do routera przewodem Ethernet, a laptop przez Wi-Fi). Niestety, wszystkie komputery wykrywają nieistniejącą grupę nieistniejącego użytkownika (użytkownik Kamil na KAMIL-KOMPUTER), przy próbie dołączenia do niej pojawia się monit o hasło, którego nie znam - próbowałem wszystkie znane mi hasła i kombinacje. Chcę, aby komputery przestały wykrywać tę grupę, czyli prawdopodobnie chcę ją po prostu zresetować, skonfigurować od zera i założyć na pierwszym stacjonarnym. Pytanie brzmi - jak to zrobić?

(Janusz 41) #2

Jestem laikiem. W Windows 7 klikasz liblaries I tam calkiem po lewej jest homegroup. Wchodzisz w to I klikasz pokaz haslo. Zrob to na tym urzadzeniu ,ktore nazywa sie tak jak napisales. A jak nie to zresetuj router I utwoz od nowa grupe domowa.