Komunikacja na turnieju między boiskami

Cześć,
niedługo (nie do końca) prowadzę turniej piłki nożnej, jednak mam trzy “boiska” (są przedstawione na obrazku) i każde z nich w jakiś sposób musi się komunikować z stolikiem. Niestety myślałem trochę i nie wiem jak to zrobić.
Od razu mówię, rok temu zrobiłem tak, że jeden pan biegał pomiędzy boiskami a stolikiem, jednak przeciskanie się przez publiczność nie było fajne :wink:
Z góry dzięki za odpowiedź
A tu obrazek ;):

https://thumbs.dreamstime.com/x/puszka-czca-sznurka-cyna-14767437.jpg
A tak serio, dlaczego nie można użyć telefonu komórkowego, albo radia PMR?

Wiesz jednak jest to turniej szkolny więc nie wiem czy szkoła by chciała zakupić. A telefonu raczej nie chyba że komuś by się chciało co 3-5 min. dzwonic :wink:

A dlaczego nie? Jaki problem? Czyli wolał biegać?
Masz pod ręką proste i skuteczne rozwiązanie a szukasz jakiegoś innego sposobu.
Założyłeś wątek w dziale Sieci komputerowe" czyli przy każdym boisku jest ktoś z komputerem oraz komputer jest przy stoliku?

Jakiego typu informacje są przekazywane ze stolika do boiska? Kto jest odbiorcą informacji przy boiskach a kto przy stoliku? Jakie odległości są między boiskami?

Nie podałeś żadnych przydatnych informacji w swoim pierwszym poście a oczekujesz innej odpowiedzi, niż ta którą mogłeś uzyskać i ją uzyskałeś.

Może użyj do tego, tanim kosztem, np, messengera, z tym że każde konto to jedno boisko.

Moim zdaniem problem w tym że chyba sędziowie nie chcieli by wydawać tyle kasy szczególnie że trwa to około 3 i pół godziny, a na każdym boisku jednocześnie są mecze więc musiałoby być trzech “operatorów”. Założyłem tutaj temat bo myślałem że będzie to najlepszy dział.
Informacje są takie:
-Zakończenie/rozpoczęcie meczu;
-Wynik meczu
-Ew. Opóźnienie meczu
-Pytania o inf. wyżej
Przy boiskach odbiorcami są sędziowie, a przy stoliku osoby wyznaczone do obsługiwania tego stolika.
Odległości na oko to od 1m do kilkudziesięciu merów.
Komputerów nie ma :wink: Tylko ew. mógłbym przynieść laptopa na stolik innych komputerów brak.

No to jak tworzyć sieć komputerową? Trzeba wykorzystać telefony komórkowe, które są pod ręką u większości, wystarczą smartfony z jakimś komunikatorem i masz możliwość przekazywania wiadomości tekstowych i najczęściej też głosowych. Prościej i taniej się nie da (oprócz biegania)

Dobra, chyba wybiorę messenger.
Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Sprawdź również aplikację Zello.