Komunikacja via PW i IM

Witam.

Ostatnimi czasy, coraz częściej, moderatorzy dostają skargi od userów forum, związane z wykorzystywaniem PW do rozsyłania spamu w postaci m.in.:

reklam

nękaniami prośbami o pomoc.

Nierzadko też, są to treści obrażające usera, cechujące się kulturą wypowiedzi poniżej poziomu krytyki.

Przypominam, że Prywatne Wiadomości, są integralną częścią forum i obowiązuje tu ten sam regulamin. Przekonało się o tym, boleśnie, kilkudziesięciu userów - nierzadko zbanowaniem.

Inaczej sytuacja przedstawia się podczas wykorzystywania komunikatorów internetowych w wyżej wymienionych przypadkach, zwłaszcza w relacjach user - moderator - administrator. Kontakty te, służą głównie do rozmów związanych ze sprawami, istotnymi podkreślam, sprawami związanych z działaniem forum, kiedy użycie innych kanałów jest niemożliwe, utrudnione.

Proszę, w związku z tym, nie zwracać się z prośbami o pomoc w rozwiązaniu problemu w danym temacie, etc. Od rozwiązywania problemów i pomocy jest forum nie PW czy IM.

Pomijam formę w jakiej userzy sie zwracają.

Siema, help mi, weź zobacz etc., etc.,

Jeżeli już ktoś zwraca się do innych, to należałoby zachować podstawowe standardy obowiązujące w komunikacji międzypersonalnej.

Przede wszystkim przedstawić się, opisać konkretnie o co chodzi. Proszę się nie dziwić, kiedy ktoś nie dostaje odpowiedzi, zwłaszcza kiedy treść wiadomości jest niezrozumiała, obraźliwa czy wręcz chamska. W skrajnych przypadkach, gdy dotyczy to spraw z forum, również są wyciągane konsekwencje, łącznie ze zgłaszaniem takich wiadomości operatorowi danej sieci (przypominam, że regulaminy korzystania z danej sieci są dość jasno sprecyzowane i jednoznacznie potępiają takie wybryki).

Reasumując.

Wszelkie sprawy dotyczące funkcjonowania forum czy spraw regulaminowych zgłaszać w pierwszej kolejności na PW, maila, zachowując kulturę wypowiedzi oraz zasady jakie panują na forum.

I nie dziwcie sie potem, że wszelkie PW, sprzeczne z tymi zasadami, zostaną, w najlepszym wypadku, zignorowane.

Bez przesady. Duża część użytkowników to latorosle, więc nie wymagajmy od nich zbyt dużo.

Warto zwrócić uwagę na fakt dotyczący kultury wypowiedzi na PW. Kiedyś(w tamtym roku) napisałem PW do moda w sprawie usunięcia mojego psota, z zapytaniem dlaczego, a dostałem odpowiedź w stylu “jak ci się nie podoba to wynocha z forum”. Powstaje więc pytanie: czy moderatorzy też będą banowani za swoje ewentualne chamstwo?

I tu się mylisz i to bardzo.

Są tu osoby bardzo młode, które biją na głowę pod względem zachowania 40 letnich userów. To właśnie tych starszych należy się obawiać.

Jason X

Z całym szacunkiem, ale Twoje wypowiedzi nie brzmią dla mnie wiarygodnie.

Styl, a dokładna wypowiedź, to dwie różne rzeczy.

I tu wychodzi Twoja ewidentna nieznajomość regulaminu lub jego świadome ignorowanie, choć stawiam na to drugie patrząc na staż.

W takich przypadkach, masz prawo, a nawet obowiązek, zgłosić takie przypadki Administracji.

Zresztą, ten temat nie ma celu dyskusji, jaką próbujesz uskutecznić, ale ma na celu poinformowanie userów o podstawowych zasadach komunikacji w sprawach forumowych między userami.

Sens pytania zrozumiesz, kiedy zobaczysz, że celem samym w sobie dla pewnej grupy userów jest wstrzymanie konfliktów user-moderator. Jest to całkiem normalne na forach internetowych i zazwyczaj kończy się nieszczęśliwie dla prowokatora.

Wracając jeszcze na chwilę do Jason X

Widzę niekonsekwencje w Twoim podejściu do tematu.

Typowe podejście do tematów w kwestii moderator-user. Z jednej strony userowi wolno prawie wszystko, z drugiej moderatorowi nic. Podwójna ocena standardu zachowań.

Jak pisałem, moderatora powołuje administrator i ten go rozlicza za pracę.

Tu chodzi o sprawiedliwość, a nie pozwalanie userom na wszystko. Aby zarówno brak kultury userów i modów był rozliczany.

Ale wszyscy wiemy, że admin i moderator zazwyczaj “mają się ku sobie”, więc to niemożliwe, żeby admin w jakiś sposób rozliczył moda. Raczej będzie go bronił do upadłego.

O takim podejściu właśnie mowię. Od razu olewanie wszelkich wypowiedzi choćby lekko wskazujących na brak kultury modów :frowning:

Możesz mi wierzyć, że tak jest. Powiem więcej. Ty jako user możesz sobie pozwolić na więcej niż moderator.

Nie wszyscy, a Ty, to po pierwsze.

ostatnio odpowiadałeś w temacie związanym z nowymi moderatorami, gdzie wypowiadał się administrator. Twoim zdaniem na co to jest przykład ??

Na to ??

Twoja teoria nie trzyma się kupy, bo jest fałszywa z założenia.

Błędne podejście. Twoje zdanie nie brzmi dla mnie wiarygodnie, ponieważ nie masz czystego sumienia - patrz avatar.

To była bardzo wyjątkowa sytuacja. Najwidoczniej kuz5 musiał calej administracji zajść za skórę. Ale zazwyczaj jak już wszyscy widzieli administracja i moderatorzy stają murem w swej obronie. Ba, a nawet blokują niewygodne tematy.

Wygląda na to, ze planujecie wprowadzić totalną inwigilację na forum nęlając bogu ducha winnych userow o wypowiediz na PW. Dajcie ludziom żyć !!

dziwne, a co powiesz o poprzedniej ekipie? Jason X jak zwykle nie czytasz dokładnie tematu i postów. Przez to później wychodzą niedomówienia.

O losie !!

Wypraszam sobie !!

Nie mamy żadnych możliwości sprawdzenia treści PW

Sam sobie jest winien, jeśli nie potrafi zastosować się do

podstawowych kanonów komunikacji interpersonalnej

Nikt nikomu nie zabrania pisania PW, ale są pewne granice

wytrzymałości wobec treści, zamieszczanych przez niektórych Userów

Gdyby jakiś temat był niewygodny dla Nas, to w ogóle by go nie było na forum. Podobnie z tym. Mogłem go zakłódkować na starcie. Celem takich tematów jest nie ograniczanie kogoś, tylko precyzowanie pewnych rzeczy i działań podejmowanych na prośbę userów.

Nieważne jaka to była sytuacja. Jest ona dowodem, tego co pisałem wcześniej odnośnie Twojego stwierdzenia o stronniczości. Co dla Ciebie byłoby dowodem.

Nie czytamy dokładnie, bo nie chcemy lub robimy to celowo.

Zresztą asterisk wyjaśnił to bardzo dobrze.

Tak więc, drogi Jason X , nikt z Nas nie ma oporów przed konstruktywną i rzeczową dyskusją, pod warunkiem, że takowa się odbywa. Wszelkie posty, które będą celowo wprowadzać zamieszanie, prowadzić do skłócenia etc. spowodują, że dyskusja wyleci w kosmos, a temat zostanie zakłódkowany i jedyne co zostanie to płacz i zgrzytanie zębami. Macie okazję, a to jak ją wykorzystacie teraz i jak wpłynie ona na podobne rzeczy w przyszłości zależy tylko od Was.

Złączono Posta : 13 Maj 2007, 15:11:06

Oty --> kosz