Komunikat American Megatrends przy ur. systemu

Otóż od jakiegoś tygodnia podczas uruchamiania komputera wyświetla mi się poniższy komunikat.Po naciśnięciu f2 komputer się uruchamia jednak data i godzina są za każdym razem identyczne.Jestem kompletnym lajkiem w sprawach komputerów,a więc liczę na wasze wsparcie. (Win XP)

32310486576181866847_thumb.jpg

Mi to wygląda na zużytą baterię, proponuję ją wymienić (CR2032).

Ktoś może majstrował przy BIOS`ie wciśnij F1 i szukaj opcji “restore factory settings” lub cos podobnego zapisz potem ustawienia :smiley: i uruchom ponownie

Witam

Czasami warto rozważyć zmianę baterii CMOS na płycie głównej. Upewnij się, że można umieścić nową baterię. Pamiętaj żeby umieścić ją dokładnie tak, jak wyjąłeś starą.

Kiedy to zrobisz, przejdź do menu konfiguracji BIOS, zapisz ustawienia domyślne i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

W razie potrzeby masz tutaj zdjęcie jak to wygląda :

http://www.hotfix.pl/seba86mu/Bateria.jpg

Pozdrawiam ;]

Mógłbyś raz jeszcze dodać zdjęcie : )

Na przykład poprzez iv.pl

Jaki jest koszt takiej baterii?

Z góry serdecznie dziękuję.

Bateria:

bateria.jpg

Sprawdź jeszcze w instrukcji płyty głównej - czy to dokładnie taki typ baterii - CR2032.

Kupisz już za około 5-7 złotych.

Jeśli po wyświetleniu komunikatu klikniesz f2 i godzina i data będą nieprawidłowe oznacza to, że bios się zresetował fabrycznie przez co wyświetla ci się error. (Sam miałem taką sytułacje 2 razy) Prawdopodobnie przyczyną tego jest bateria która nie trzyma wyjmi ją na 30 minut jeśli to nie pomoże kup nową (koszt 5 zł) możesz też zignorować problem i kliknąć bodajże f1 i wybrać opcje no errors ale to raczej najgorsze wyjście lecz niebędzie już problemu. Nadal trzeba będzie pamiętać, że bios może nie spełniać swoich wszystkich funkcji. Chociażby daty i godziny a 5zł to raczej nie majątek. Gdy wymieniłeś baterie to pamiętaj żeby ustawić żeczy takie jak data i godzina.

(ja uważam datę i godzinę za jedną z najważniejszych funkcji komputera😉)