Komunikat BIOS i kod do wpisania - o co chodzi?

Witam,

Mam dziwny problem. Otóż - surfowałem sobie po sieci i nagle wyskoczyła aktualizacja Javy. Po uruchomieniu się jej wyskoczył komunikat poza który nie wychodzi kursor myszki. W tym komunikacie wyświetlone jest “Windows Microsoft Security”, napis BIOS oraz jakiś kod. Jest też pole w które trzeba wpisać jakieś 6 cyfr. Reszta tekstu to same chińskie znaki. Komunikat ten pojawia się przy każdym uruchomieniu systemu i niemożliwe jest korzystanie z komputera.

Czy ktoś wie o co chodzi?

Pozdrawiam,

Stalker

Zastosuj płytę Kasperky Rescue Disck,zbootuj go z BIOS,jeśli możesz do niego wejść.

To jest infekcja.

Pochopnie wyraziłeś zgodę na “aktualizację” Javy. Oczywiście, to była podpucha. Zainstalowałeś jakieś świństwo, czyli mówiąc ładnie, oprogramowanie złośliwe. Nie pozostaje nic innego, jak podać ten temat do działu Bezpieczeństwo.

Zgody na aktualizację Javy nie wyraziłem - zainstalowała się sama.

…co nie zmienia faktu. “Windows Microsoft Security” jest znaną złośliwością. Mimo wszystko radzę zmienić dział. Na Bezpieczeństwie działa więcej ekspertów od logów itp.

Spróbuj wywalić go doktorem web spod awaryjnego z obsługą sieci.

Próbowałem Kasperskym Rescue Disc i nic… Dalej to samo. ;/

Najprościej będzie, jak napiszesz w dziale bezpieczeństwo, tam pokierują Cię z jakich programów zamieścić logi a następnie co i w jaki sposób masz usunąć.