Komunikat BIOS i kod do wpisania - o co chodzi?

(Stalker) #1

Witam,

Mam dziwny problem. Otóż - surfowałem sobie po sieci i nagle wyskoczyła aktualizacja Javy. Po uruchomieniu się jej wyskoczył komunikat poza który nie wychodzi kursor myszki. W tym komunikacie wyświetlone jest "Windows Microsoft Security", napis BIOS oraz jakiś kod. Jest też pole w które trzeba wpisać jakieś 6 cyfr. Reszta tekstu to same chińskie znaki. Komunikat ten pojawia się przy każdym uruchomieniu systemu i niemożliwe jest korzystanie z komputera.

Czy ktoś wie o co chodzi?

Pozdrawiam,

Stalker

(stalesz) #2

Zastosuj płytę Kasperky Rescue Disck,zbootuj go z BIOS,jeśli możesz do niego wejść.

(stream) #3

To jest infekcja.

(system) #4

Pochopnie wyraziłeś zgodę na "aktualizację" Javy. Oczywiście, to była podpucha. Zainstalowałeś jakieś świństwo, czyli mówiąc ładnie, oprogramowanie złośliwe. Nie pozostaje nic innego, jak podać ten temat do działu Bezpieczeństwo.

(Stalker) #5

Zgody na aktualizację Javy nie wyraziłem - zainstalowała się sama.

(system) #6

...co nie zmienia faktu. "Windows Microsoft Security" jest znaną złośliwością. Mimo wszystko radzę zmienić dział. Na Bezpieczeństwie działa więcej ekspertów od logów itp.

(Piotrkijak) #7

Spróbuj wywalić go doktorem web spod awaryjnego z obsługą sieci.

(Stalker) #8

Próbowałem Kasperskym Rescue Disc i nic... Dalej to samo. ;/

(Piotrkijak) #9

Najprościej będzie, jak napiszesz w dziale bezpieczeństwo, tam pokierują Cię z jakich programów zamieścić logi a następnie co i w jaki sposób masz usunąć.