Komunikat - current CPU clok setting beyond system capabilit

Witam ,

od czasu do czasu przy próbie uruchomienia PC występuje problem a mianowicie uruchamia się zasilacz wentylatory ale nie zaskakuje system i jedyne rozwiązanie to odłączenie PC od zasilania po ponownym uruchomieniu pojawia się komunikat " current CPU clok setting beyond system capability " o co z tym chodzi co nawala ?

płyta Foxconn P35

procesor intel core duo E8400 3GHz

zasilacz enermax 625W

Czy podkręcałeś procesor?

Jaki to dokładnie model płyty?

Jaką masz wersję biosu?

Mały OT

Czy uruchomiłeś i5 3570K?

Procesor nie był kręcony .

Foxconn P35A-S

BIOS 080014

i5 3570K poszedł do serwisu

Pomóc może aktualizacja biosu (w innych modelach płyt Foxconn’a jest wersja biosu która rozwiązuje ten problem, w tym przypadku zapewne nie jest to aż tak powszechny problem i nie uwzględniono tego w opisie biosu).

Najnowsza wersja biosu

Ewentualną aktualizację biosu przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

OK. a jak zrobić aktualizację , nigdy nie robiłem , aktualizację już pobrałem .

How to flash BIOS (kliknij View Detail)

Dodane 13.09.2013 (Pt) 12:34

Instrukcję aktualizacji biosu masz też w manualu do płyty.

Poszukaj DVD ze sterownikami do tej płyty. Będzie na niej aplikacja Fox LiveUpdate. Jest bardzo prosta w obsłudze.

aktualizacja biosu przy pomocy Fox LiveUpdate przebiegła poprawnie .

jednak problem występuje nadal :frowning: macie jakieś jeszcze pomysły co może być powodem .

Ja bym go sprawdził na innym zasilaczu.

No i może płyta niedomaga, zobacz jak wyglądają kondensatory elektrolityczne na płycie.

kondensatory są ok , co do zasilacza to bym musiał testować przez kilka tygodni albo i dłużej bo takie problemy występują rzadko bywa , że są np. 2 razy w tygodniu a później jest spokój przez dłuższy czas , a nie mam skąd wziąć zasilacza na tak długi okres , kiedyś był jeden zapasowy ale poszedł do innego komputera . Trudno jak będzie ten problem się powtarzał częściej to najwyżej oddam do jakiegoś serwisu może oni dojdą o co biega .