Komunikat - current CPU clok setting beyond system capabilit

(kris) #1

Witam ,

od czasu do czasu przy próbie uruchomienia PC występuje problem a mianowicie uruchamia się zasilacz wentylatory ale nie zaskakuje system i jedyne rozwiązanie to odłączenie PC od zasilania po ponownym uruchomieniu pojawia się komunikat " current CPU clok setting beyond system capability " o co z tym chodzi co nawala ?

płyta Foxconn P35

procesor intel core duo E8400 3GHz

zasilacz enermax 625W

(falcon89) #2

Czy podkręcałeś procesor?

Jaki to dokładnie model płyty?

Jaką masz wersję biosu?

Mały OT

Czy uruchomiłeś i5 3570K?

(kris) #3

Procesor nie był kręcony .

Foxconn P35A-S

BIOS 080014

i5 3570K poszedł do serwisu

(falcon89) #4

Pomóc może aktualizacja biosu (w innych modelach płyt Foxconn'a jest wersja biosu która rozwiązuje ten problem, w tym przypadku zapewne nie jest to aż tak powszechny problem i nie uwzględniono tego w opisie biosu).

Najnowsza wersja biosu

Ewentualną aktualizację biosu przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

(kris) #5

OK. a jak zrobić aktualizację , nigdy nie robiłem , aktualizację już pobrałem .

(falcon89) #6

How to flash BIOS (kliknij View Detail)

-- Dodane 13.09.2013 (Pt) 12:34 --

Instrukcję aktualizacji biosu masz też w manualu do płyty.

(vanderneels) #7

Poszukaj DVD ze sterownikami do tej płyty. Będzie na niej aplikacja Fox LiveUpdate. Jest bardzo prosta w obsłudze.

(kris) #8

aktualizacja biosu przy pomocy Fox LiveUpdate przebiegła poprawnie .

jednak problem występuje nadal :frowning: macie jakieś jeszcze pomysły co może być powodem .

(JNJN) #9

Ja bym go sprawdził na innym zasilaczu.

No i może płyta niedomaga, zobacz jak wyglądają kondensatory elektrolityczne na płycie.

(kris) #10

kondensatory są ok , co do zasilacza to bym musiał testować przez kilka tygodni albo i dłużej bo takie problemy występują rzadko bywa , że są np. 2 razy w tygodniu a później jest spokój przez dłuższy czas , a nie mam skąd wziąć zasilacza na tak długi okres , kiedyś był jeden zapasowy ale poszedł do innego komputera . Trudno jak będzie ten problem się powtarzał częściej to najwyżej oddam do jakiegoś serwisu może oni dojdą o co biega .