Komunikat "Czy chcesz reaktywować system"

(Mirach) #1

Przy starcie systemu pojawiło się okienko z takim komunikatem:

"Od czasu pierwszej aktywacji systemu Windows na tym komputerze sprzęt został w znacznym stopniu zmieniony.Z powodu tych zmian system Windows musi być reaktywowany w ciągu 3 dni.Czy chcesz reaktywować system"

Proszę o radę.

(matiit) #2

Wygląda na to że masz wersję OEM i zmieniałeś (najprawdopodobniej ) płytę główną

(goomish) #3

Rada jest taka, że kliknięcie 'Tak' na to pytanie "Czy chcesz reaktywować system" jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Zwłaszcza jeżeli masz system w wersji nie OEM. Jeżeli masz OEM być może czeka Cię telefon "do Microsoftu" i ręczna aktywacja. Jeżeli ta "znaczna zmiana sprzętu" w rzeczywistości nie była wcale taka znaczna (nie wymieniłeś płyty głównej, procesora itp) z reaktywacją prze telefon nie będzie żadnego problemu.

(Mirach) #4

Rano włączyłem kompa- było ok. Kilka dni temu robiłem aktualizacje wina

i coś się porobiło z logowaniem. Wszedłem chyba na to forum - pierwsze z brzegu-http://forum.wiadomosc.info/index.php?showtopic=23802&name=Jak,wlaczyc,automatyczne,logowanie,w,Windows,XP wpisałem w uruchom to polecenie Control Userpasswords2, zobaczyłem, coś poprawiłem, zrestartowałem i zaczął się pojawiać ten komunikat, który podałem wcześniej.

Co będzie jak liczba dni w komunikacie będzie 0?

Złączono Posta : 31.03.2007 (Sob) 20:39

i...w odpowiedzi na sugestie - nic nie zmieniałem

(Gugu007) #5

Będziesz miał do wybory aktywuj albo wyłącz kompa. :mrgreen:

(Mirach) #6

Ale ja mam legalnego wina

(Sebasei1) #7

To jak masz legala to aktywuj go co za problem. Pozdrawiam

(Mirach) #8

Problem w tym, że reaktywacja wg mnie wiąże się z przeinstalowaniem wina, a gdyby chodziło o aktywację byłoby napisane "aktywuj"

(fiesta) #9

Problem tkwi w błędnej interpretacji słowa reaktywcja które nie jest tożsame ze słowem reinstalacja.

Reaktywacja jest to nic innego jak ponowna aktywacja systemu której dokonujesz w dowolnym momencie przed upływem wspomnianego przez Ciebie terminu.

Co nie przeszkadza temu że jest to OEM przypisany do płyty głównej, i jak ją zmieniłeś to wg licencji powinieneś zakupić nowy system, chyba że ładnie wytłumaczysz przez telefon konsultantowi BOS MS powód zmiany MOBO i wyrazi on zgodę na ponowna aktywację

8)

(Mirach) #10

mam wrażenie, że jakieś gó..... mi wlazło - ja nic nie zmieniałem. 1,5 roku było ok

(Edlib) #11

nawet wiem co poprawiłeś w aplecie konta - pewnie odhaczyłeś wymagaj

hasła itd. - u mnie było tak samo, też pomyślałem, ze dostosuję do stanu faktycznego, odhaczyłem i ...system utworzył mi nowe konto administratora itd., możesz spróbować zaznaczyć to ponownie( ale na własne ryzyko!), gdybyś miał po tym trudności z wejściem możesz naprawić system, jeśli system nie usunął starych danych o aktywacji

(prawdopodobnie też system utworzył ci nowe konto, choć dziwne, że tego nie zauważyłeś)

(Mirach) #12

...odhaczałem, zaznaczałem ponownie, nowego konta system mi nie tworzył.

To musiało być coś innego. Już jest ok. Z płyty w 30 minut system

naprawił się. Pewnie spyware mi coś wykosił.