Komunikat "Czy chcesz reaktywować system"

Przy starcie systemu pojawiło się okienko z takim komunikatem:

“Od czasu pierwszej aktywacji systemu Windows na tym komputerze sprzęt został w znacznym stopniu zmieniony.Z powodu tych zmian system Windows musi być reaktywowany w ciągu 3 dni.Czy chcesz reaktywować system”

Proszę o radę.

Wygląda na to że masz wersję OEM i zmieniałeś (najprawdopodobniej ) płytę główną

Rada jest taka, że kliknięcie ‘Tak’ na to pytanie “Czy chcesz reaktywować system” jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Zwłaszcza jeżeli masz system w wersji nie OEM. Jeżeli masz OEM być może czeka Cię telefon “do Microsoftu” i ręczna aktywacja. Jeżeli ta “znaczna zmiana sprzętu” w rzeczywistości nie była wcale taka znaczna (nie wymieniłeś płyty głównej, procesora itp) z reaktywacją prze telefon nie będzie żadnego problemu.

Rano włączyłem kompa- było ok. Kilka dni temu robiłem aktualizacje wina

i coś się porobiło z logowaniem. Wszedłem chyba na to forum - pierwsze z brzegu-http://forum.wiadomosc.info/index.php?showtopic=23802&name=Jak,wlaczyc,automatyczne,logowanie,w,Windows,XP wpisałem w uruchom to polecenie Control Userpasswords2, zobaczyłem, coś poprawiłem, zrestartowałem i zaczął się pojawiać ten komunikat, który podałem wcześniej.

Co będzie jak liczba dni w komunikacie będzie 0?

Złączono Posta : 31.03.2007 (Sob) 20:39

i…w odpowiedzi na sugestie - nic nie zmieniałem

Będziesz miał do wybory aktywuj albo wyłącz kompa. :mrgreen:

Ale ja mam legalnego wina

To jak masz legala to aktywuj go co za problem. Pozdrawiam

Problem w tym, że reaktywacja wg mnie wiąże się z przeinstalowaniem wina, a gdyby chodziło o aktywację byłoby napisane “aktywuj”

Problem tkwi w błędnej interpretacji słowa reaktywcja które nie jest tożsame ze słowem reinstalacja.

Reaktywacja jest to nic innego jak ponowna aktywacja systemu której dokonujesz w dowolnym momencie przed upływem wspomnianego przez Ciebie terminu.

Co nie przeszkadza temu że jest to OEM przypisany do płyty głównej, i jak ją zmieniłeś to wg licencji powinieneś zakupić nowy system, chyba że ładnie wytłumaczysz przez telefon konsultantowi BOS MS powód zmiany MOBO i wyrazi on zgodę na ponowna aktywację

mam wrażenie, że jakieś gó… mi wlazło - ja nic nie zmieniałem. 1,5 roku było ok

nawet wiem co poprawiłeś w aplecie konta - pewnie odhaczyłeś wymagaj

hasła itd. - u mnie było tak samo, też pomyślałem, ze dostosuję do stanu faktycznego, odhaczyłem i …system utworzył mi nowe konto administratora itd., możesz spróbować zaznaczyć to ponownie( ale na własne ryzyko!), gdybyś miał po tym trudności z wejściem możesz naprawić system, jeśli system nie usunął starych danych o aktywacji

(prawdopodobnie też system utworzył ci nowe konto, choć dziwne, że tego nie zauważyłeś)

…odhaczałem, zaznaczałem ponownie, nowego konta system mi nie tworzył.

To musiało być coś innego. Już jest ok. Z płyty w 30 minut system

naprawił się. Pewnie spyware mi coś wykosił.