Komunikat "Disk Boot Failure. Please instert system disk..."

Ostatnio mam pewien problem. Zauważyłem, ze od 2 dni przy uruchomianiu komputera pojawia się ten napis i nie mogę nic zrobić. Co ciekawe problem jest przy 1 uruchomieniu danego dnia i po którejś z kolei próbie komp uruchamia się jak gdyby nic idealnie. Przez te 2 dni zrobiłem co tylko umiałem , m.in przeskanowałem avastem, ccleanerem, easycleanerem, malwerebytes, defragmentacje zrobiłem, scandisc ale dziś było to samo. I tu moje pytanie co jeszcze moge zrobić czy dysk się sypie czy jest jeszcze nadzieja. Dziś otworzyłem go od środka, sprawdzałem wszystkie kable i płynnie sie uruchomił , może więc to było przyczyną choć wątpię. Co ciekawe problem zaczął się po dniu, w którym notorycznie wyłączali mi prąd ( chyba ze 3 razy był uruchomiony komputer w takich momentach). Macie jakieś rady ?

  • problem z dyskiem lub kablem przesyłowym lub kontrolerem SATA

  • czy w czasie występowania tego komunikatu dysk jest widoczny w BIOS-ie?

Sprawdź jeszcze HD Tune - http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html jeśli masz możliwość to podmień kabel (sata?)

nie jest widoczny w BIOSie

Dodane 20.04.2012 (Pt) 15:03

Wyniki z HD Tune :

http://imageshack.us/photo/my-images/19 … 620as.png/.

Zobaczę jak jutro się problem powtórzy to będę próbował z kablami najwyżej :?

Dobrze by było jak byś podał zawartość zakładki “Health” i “Error Scan”. Ale nawet jeśli HD Tune nie wykaże uszkodzonych sektorów to jest prawdopodobne to o czym pisał kolega FadeMind czyli uszkodzenie elektroniki dysku podczas tych awarii prądu. Radzę więc zabezpieczyć ważne dane puki dysk jako tako reaguje :wink:

W “Health” i “Error Scan” wszystko ok ( na zielono całość). Na razie jest wszystko ok, może poprawienie kabli pomogło, bo na chyba z 10 prób uruchomienia systemu wszystkie były udane. Zobaczę co będzie jutro rano.

luck1986 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu. Proszę również nie używać wielkich liter w całym tytule wątku.