Komunikat "dowolny klawisz spowoduje uruchomienie dycku CD"


(system) #1

Witam Wszystkich.Mam otóż problem.Gdy chcę z bootować płytę Windows'a XP podczas gdy zawsze każdemu wyskakuje komunikat "że nacisnij przycisk jeżeli chcesz zbootować czy jakoś tak ,ale mi się to nie wyświetla a żeby zainstalować Windows'a potem potrzebne mi jest aby bootowało za przycisk a nie automatycznie.Jak to przywrócić ?


(Chillout) #2


(roobal) #3

Ten komunikat występuje tylko i wyłącznie, gdy na dysku masz zainstalowany jakikolwiek system. Jeśli dysk jest całkowicie czysty, instalator z płyty powinien uruchomić się bez tego komunikatu.

Pozdrawiam!


(system) #4

aha ,ale bez tego komunikatu ta plyta uruchamia sie tak samo jak oryginal z komunikatem wiec tu jest system i tu ...

Więc co zrobić jak nie wyskakuje mi ten komunikat a bez niego nie zainstaluje Windy )):((


(roobal) #5

Nie kumam za bardzo tego co napisałeś :expressionless: Ale bez tego komunikatu nie bootuje płyty? Jeśli nie, może płyta jest uszkodzona, oryginalny nośnik?

Pozdrawiam!


(system) #6

Mi chodzi że nie wyskakuje ten komunikat że aby nastąpił rozruch płyty to naciśnij dowolny klawisz a bez tego nic nie zrobię bo po sformatowaniu komputera jest reset (tak jak powinno) a po bootuje znów płyte a jakby był ten komunikat to by przeszło to tamtego okna co sie kod wpisuje ale przez to że tego nie ma to wszystko od początku się robi.


(Musak28) #7

Skorzystaj z tego co Ci napisał Chillout. Po prostu ustaw CD-Rom jako pierwszy do ładowania. Jeżeli po formacie znowu będzie chciał ładować płytę, to zaraz po restarcie ponownie wejdź do BIOSu i zmień ustawienie, żeby bootował np. z dyskietki. Powinno wtedy wszystko zadziałać i przejść do konfiguracji systemu. Tak sądzę. Może jeszcze niech inni się wypowiedzą na te moje kombinowanie :smiley: .


(roobal) #8

To może lepiej zamiast takich kombinacji, wejść w BIOS i jeśli wyłączone, włączyć menu wyboru bootowania i zobaczyć, którym klawiszem do niego wejść i wtedy z tego menu bootujesz z cd a później żeby nie bootowało z cd nie robisz nic.

Pozdrawiam!


(Musak28) #9

No to najlepsze rozwiązanie, ale nie wiadomo, czy CD-Rom jest ustawiony jako pierwszy i nie wyświetla komunikatu czy jako, któryś z kolei i nie wyświetla komunikatu - to musi użytkownik wiedzieć i to on musi zdecydować jak to rozwiązać - niestety nie mamy wglądu na jego monitor :wink: