Komunikat "dowolny klawisz spowoduje uruchomienie dycku CD"

Witam Wszystkich.Mam otóż problem.Gdy chcę z bootować płytę Windows’a XP podczas gdy zawsze każdemu wyskakuje komunikat "że nacisnij przycisk jeżeli chcesz zbootować czy jakoś tak ,ale mi się to nie wyświetla a żeby zainstalować Windows’a potem potrzebne mi jest aby bootowało za przycisk a nie automatycznie.Jak to przywrócić ?

Ten komunikat występuje tylko i wyłącznie, gdy na dysku masz zainstalowany jakikolwiek system. Jeśli dysk jest całkowicie czysty, instalator z płyty powinien uruchomić się bez tego komunikatu.

Pozdrawiam!

aha ,ale bez tego komunikatu ta plyta uruchamia sie tak samo jak oryginal z komunikatem wiec tu jest system i tu …

Więc co zrobić jak nie wyskakuje mi ten komunikat a bez niego nie zainstaluje Windy )):((

Nie kumam za bardzo tego co napisałeś :expressionless: Ale bez tego komunikatu nie bootuje płyty? Jeśli nie, może płyta jest uszkodzona, oryginalny nośnik?

Pozdrawiam!

Mi chodzi że nie wyskakuje ten komunikat że aby nastąpił rozruch płyty to naciśnij dowolny klawisz a bez tego nic nie zrobię bo po sformatowaniu komputera jest reset (tak jak powinno) a po bootuje znów płyte a jakby był ten komunikat to by przeszło to tamtego okna co sie kod wpisuje ale przez to że tego nie ma to wszystko od początku się robi.

Skorzystaj z tego co Ci napisał Chillout. Po prostu ustaw CD-Rom jako pierwszy do ładowania. Jeżeli po formacie znowu będzie chciał ładować płytę, to zaraz po restarcie ponownie wejdź do BIOSu i zmień ustawienie, żeby bootował np. z dyskietki. Powinno wtedy wszystko zadziałać i przejść do konfiguracji systemu. Tak sądzę. Może jeszcze niech inni się wypowiedzą na te moje kombinowanie :smiley: .

To może lepiej zamiast takich kombinacji, wejść w BIOS i jeśli wyłączone, włączyć menu wyboru bootowania i zobaczyć, którym klawiszem do niego wejść i wtedy z tego menu bootujesz z cd a później żeby nie bootowało z cd nie robisz nic.

Pozdrawiam!

No to najlepsze rozwiązanie, ale nie wiadomo, czy CD-Rom jest ustawiony jako pierwszy i nie wyświetla komunikatu czy jako, któryś z kolei i nie wyświetla komunikatu - to musi użytkownik wiedzieć i to on musi zdecydować jak to rozwiązać - niestety nie mamy wglądu na jego monitor :wink: