Komunikat "Edit Boot Options" przy uruchamianiu bootowalnego pendrive z systemem

Witam wszystkich, nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale Windows 8 strasznie utrudnia mi życie. Próbowałem zainstalować windows 7, jednak nieudolnie. Stworzyłem bootowalnego pendrivea, po czym zmieniłem w biosie Secure Boot  na disable. Próbowałem uruchomić instalacje z pendrivea, jednak bez skutku. Początkowo nie działo się nic po wyborze USB jako bootowalnego urządzenia, po prostu system przechodził do normalnego rozruchu. Teraz pojawia mi się okran z “Edit Boot Options”

 

Jeśli był taki problem poruszany wcześniej, z góry przepraszam. Proszę o pomoc.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Poza Secure boot musisz jeszcze przełączyć UEFI na Legacy, czasami nazywane CSM.

Dokonałem zmiany USB Legancy Emulation na enabled. Mam nadzieję, że to właśnie o to chodziło. Proszę jednak o jakąś podpowiedź co do :

W jaki sposób mogę to zrobić ? Czy należy skorzystać z opcji “Zarządzanie komputerem” i tam usunąć wszystkie partycje a następnie konwertować dysk na MBR ? Gdy to zrobię będę miał możliwość zainstalowania Win7 ?

Aby wyzerować dysk

-przy wyborze dysku do instalacji wciskasz Shift+F10 i wpisujesz

diskpart

list disk

-wyświetlą się numery dysków

select disk x(czyli nr dysku)

clean

-Możesz założyć teraz partycje jakie chcesz i kontynuować instalację.

Chyba coś nie do końca zrozumiałem. Uruchomiłem normalnie windowsa po czym z pendrivea uruchomiłem instalator win7. Doszedłem do okienka wyboru dysku, wcisnąłem shift+f10, polecenia wykonałem kolejno. Pojawiły mi się dwa dyski, Disk 0 - główny oraz pendrive jako Disk 1. Po wyborze Disk 0 nie moge go z-clean’ować:

Instalatora na penie nie uruchamiasz pod windowsem tylko musisz z niego zabootować. Dlatego pisałem o CSM i legacy.

Owszem dokonałem tych zmian. Oto dowód - wybacz jakość.

 

http://zapodaj.net/789646f1dcb55.jpg.html

To zapytam tak. Czy instalator startuje z pendriva przed uruchomieniem się win8?

No właśnie nie startuje. Jeszcze 2 dni temu po wciśnięciu F10 przy rozruchu systemu mogłem wybrać czy chce uruchomić wind z bootwalnego pendrivea, płyty, dysku, lecz po wyborze na początku nie działo się nic, później wyskakiwał błąd wspomniany w temacie, a teraz, gdy wcisne F10 przy rozruchu to od razu pojawia mi się 

Nie wiem jaki to jest laptop, jeśli HP to sprawdz F9, Asus F8 oraz ESC. Możesz jeszcze F11 oraz F12 aby wywołać bootmenu.

Dobra wygłupiłem się jak ostatnia lama, do boot menu wchodzi się F12, sorry. Ale nadal nie rozwiązuje to mojego problemu. Wybieram tam pendrivea, następuje “Checking media” po czym pada “Fail”

Cześć,

 

Pendrive jest bootowalny? Sprawdzałeś na innym komputerze czy działa poprawnie?

https://aps2.toshiba-tro.de/kb0/TSB2B03EX0002R01.htm

“No bootable device – insert boot disk and press any key”

Nagraj 7 na DVD, ale wcześniej sprawdź na jakiejkolwiek płycie bootowalnej(na linux) czy lap się z niej uruchamia.

Problem udało się rozwiązać. Dla potomnych: należało zrobić właściwie to, co opisał S3BA powyżej:

  1. Zmiany w biosie:

Secure Boot Control zmieniamy na Disabled

Launch CSM na Enabled

 

Nastpnie wkładamy bootowalny wolumin (mi zadziałała tylko płyta) i postępujemy wg poranika Seby:

"przy wyborze dysku do instalacji wciskasz Shift+F10 i wpisujesz

diskpart

list disk

-wyświetlą się numery dysków

select disk x(czyli nr dysku)

clean

-Możesz założyć teraz partycje jakie chcesz i kontynuować instalację."

 

z tym, że po clean należało dodać: convert mbr

 

To właściwie cała filozofia zmiany windows 8 na windows 7.